Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gıda ve içecek sektörü buluştu

Anfaş Gıda İhtisas ve Bevex İçecek Fuarları bu yıl 20'nci kez kapılarını açtı. Fuarlara 350 firma, 3 bini aşan marka ile katıldı

Giriş Tarihi: 21.2.2013
Bu yıl 20'ncisi düzenlenen Uluslararası Anfaş Food Product Gıda İhtisas Fuarı ve Anfaş Bevex İçecek Fuarı eş zamanlı olarak başladı. Antalya Expo Center'da düzenlenen fuarların açılış kurdelesini Vali Yardımcıları Recep Yüksel, Hakkı Loğoğlu, Anfaş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çalık, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Güray Parlak, Makedonya Ankara Büyükelçisi Goran Taskovski, Tüm Gastronomi Yöneticileri Derneği Başkanı Aydın Özdemir birlikte kesti.
20'nci kez kapılarını açan fuarlarda 350 firma, 3 binin üzerinde markayı sektör temsilcileri ile buluşturdu. 38 yabancı ülkeden konuğun katılacağı fuarın yaklaşık 45 bin kişinin ziyaret etmesi beklenirken fuar kapsamında bakliyattan, deniz ürünlerine, alkollü içeceklerden ambalajlara kadar her çeşit gıda ve içecek ürünü sergilenerek, ziyaretçilere bilgi verildi.

KONUK ÜLKE MAKEDONYA

Zincir marketlerin toptan satış bölümlerinin ilk kez katıldığı fuara İzmir, Konya, Kayseri ve Ankara gibi metropol kentlerden gelen sektör temsilcileri büyük ilgi gösterirken, konuk ülke Makedonya'dan da 50 kişilik bir alım heyeti katıldı.

DOSTLUĞA KATKI

Vali Yardımcısı Hakkı Loğoğlu, fuarcılık faaliyetlerini farklı bir boyutta değerlendirdiğini söyleyerek, "Fuarlar uluslararası dostluklara büyük katkılar sağlamaktadır.
Sektörel anlamda değişik ülkelerin ürün çeşitliliği ve kalite birikimlerini birbirlerine aktarmasını sağlar" dedi.
18 yaşından küçüklerin girmesinin yasak olduğu gıda ve içecek fuarları 23 Şubat gününe kadar ziyaret edilebilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gıda ve içecek sektörü buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN