Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Farkındalık konseri

Antalya'da yaşayan 8 Rus müzisyen, ağır hasta çocuklara dikkat çekmek amacıyla ücretsiz konser düzenliyor

Giriş Tarihi: 23.2.2013
Lösemi gibi birçok ağır hastalıklar geçiren çocukların durumuna dikkat çekmek isteyen 8 Rus müzisyen, Antalya Kültür Merkezi'nde 5 Mart akşamı ücretsiz bir konser düzenleyerek farkındalık yaratmaya çalışacak. Antalya Rus Kültür, Sanat ve Yardımlaşma Derneği üyesi piyanist Olga Guseynova ile kemancı Güljehan Babayeva ikilisi, dernek çatısı altında çocuklar için konser vermek istedi.

DUYAN KATKI KOYDU
İkilinin konser hazırlığından haberdar olan Rus, Azeri, Özbek, Gürcü ve Moldovalı sanatçılar da, katkı koymak amacıyla konserde yer almak istedi. Antalya operasının mezzosopranosu Medine Tuganova, balalaykaya benzeyen Rus halk çalgısı 'domra' virtüözü Jana İvanova'nın yanı sıra, kemancılar Nazım Ali Azadoğlu ile Maya Sikharulidze, viyolada Anjela Bivol ve çelloda Gani Şaripov'dan oluşan Akustik Grup Quartet de sırayla sahneye çıkacak.

'KATİBİM' DE VAR
Quartet, Rus halk şarkıları Söz Mumu ile Ay Işıldıyor, Türk müziklerinden de Katibim gibi örnekler seslendirecek. Gecenin tek söz solisti Tuganova, Carmen operasının aryaları Habanera ve Chanson Boheme, Ranzato'nun O Cin-ci-la'sı, Barbieri'nin Cancyan De la Paloma'sı gibi eserleri yorumlayacak. Keman ve piyano ikilisiyse, Cafe 1930, Astor Piazzolia, Falla'nın İspanyol Dansı gibi besteler seslendirecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Farkındalık konseri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN