Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Muhbir kavgası büyüdü

Ak Parti Isparta Milletvekili Özel ile CHP Milletvekili ve Isparta eski Valisi Öner arasındaki 'Muhbir' kavgası kızıştı. Özel, iddianamede yer alan polis belgeleri ile Öner'e cevap verdi

Giriş Tarihi: 23.2.2013
AK Parti Milletvekili Recep Özel ile CHP Milletvekili ve Isparta eski Valisi Ali Haydar Öner arasında bir süreden beri yaşanan 'Muhbir' tartışmaları giderek büyüyor. Belediye davası kapsamında hazırlanan iddianamede soruşturmanın gizliliğini ihlal eden kamu görevlisi olma iddiasıyla suçlanan Öner'e bu kez Özel polis belgeleriyle cevap verdi.

DAVA BELGELERİ ÇIKTI

Milletvekili Özel ve ilgili savcıyı iftira atmakla suçlayan CHP'li Öner'e Ak Parti Milletvekili Recep Özel'den cevap geldi. Milletvekili Özel, "İspat edemeyen müfteridir" diyen Öner'e söz konusu davanın iddianamesinin "S/3 bölümünde örgütün gizlilik boyutu ve soruşturmanın gizliliğini ihlal eden kamu görevlileri" başlığıyla yer alan polis kayıtlar ve tespitlerini kamuoyu ile paylaşarak karşılık verdi.

ÖNER'İN ADI GEÇİYOR
Ak Partili Milletvekili Özel'in kamuoyu ile paylaştığı belgelerde CHP'li Öner'in valiliği döneminde kamu gizliliğini ihlal ettiği iddialarıyla ilgili şu tespitler ve kayıtlar yer alıyor: "S/3) Örgütün gizlilik Boyutu ve Soruşturmanın gizliliğini İhlal Eden Kamu görevlileri: Örgütün gizlilik Boyutu; Örgüt mensuplarının, suç faaliyetlerini gizlemek amacıya bazı özel yöntemlere başvurdukları ve bu konuda sürekli olarak birbirlerini ikaz ettikleri, suç ilintili telefon konuşması yapan örgüt üyeleri veya diğer şahısları hemen uyararak benim telefon hasta, benim telefon iyi değil, bunlar telefonda konuşulmaz, bunlar telefonda olacak şeyler değil anla işte, beni sabit hattan ara, telefonda nasıl açıklayayım, dinliyorlar bizi, dinlemeye başladılar bizi, bataryasını çıkar ortam dinlemesi yapıyorlarmış..." gibi uyarılarda bulundukları. Örgütün yönetici kadrosunda yer alan şahısların, gizlilik konusunda ne derece dikkatli olduklarına dair bir örnek verilecek olunursa; Dönemin Isparta Valisi Ali Haydar Öner tarafından bu soruşturmanın ifşa edilmesinin hemen ardından Nurkaya Dursun' un ofisinde gizli kamera kayıt cihazı taraması yapmak amacıyla özel cihaz satın aldıkları, ihaleler ve kamu görevlileri ile firma sahipleri arasındaki gizli ortaklıklara ilişkin bilgilerin kayıtlı bulunduğu bilgisayarın harddiskini imha ettikleri, bunun için bilgisayar konusunda uzman olan bazı kişilerden yardım aldıkları…."

TELEFON DİNLEMESİ VAR
Özel açıklamasında telefon dinlemelerine de yer verdi Buna göre bazı kayıtlar şöyle: "-Resul: 'ne oldu Nurkaya? Bu telefon normal telefon bişey yok", Nurkaya: "yaaVali bey, ee Başkan beye söylemiş, böyle olması lazım diye..., İzmir organize buraymış demiş...", Resul: "Mehmet beyin üstüne mi geleceklermiş..." Resul: "İzmir organize burda mıymış? Bizimle ilgiliymiş öyle mi? ne zamandır buradaymış, Nurkaya. Hatta Vali bey artık korkma noktasına getirmiş ki; kendisi de tedirgin olmuş. Vali bey söylemiş bunu. Vali bey söylüyo sizi takip ediyo demiş şu an demiş..."

İDDİANAMEDE YER ALIYOR
Özel,"Ali Haydar Öner'in valiliği döneminde muhbirlik yaptığını biz söylemiyoruz. Savcının hazırladığı iddianamede açıkça yer alıyor. İlgililerin konuşmalarından ve tespitlerden bu durum açıkça ortada. Ortada iftira yok. İspat ediyoruz. İşte iddianame ve içendeki kayıtlar. Bunun dışında bir şey söylemiyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muhbir kavgası büyüdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN