Kılıçdaroğlu'dan belediye sözü

Giriş Tarihi: 24.2.2013

CHP lideri Kılıçdaroğlu Antalya ziyaretinin ikinci gününde Kaş, Kalkan ve Kınık'ta konuştu. İktidara gelince kapanan belediyeleri açma sözü verdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya'ya yaptığı ziyaret kapsamında Kaş ilçesindeki Emin Erdem Meydanı'nda vatandaşlarla sohbet etti, daha sonra halk pazarının temel atma törenine katıldı. Kılıçdaroğlu, burada yaptığı konuşmada, Kaş'ın turizm cennetine dönüştürülmesi, merkezi yönetimin de buna destek vermesi gerektiğini söyledi. Bu konuda CHP olarak işin takipçisi olacaklarını ve mücadelesini vereceklerini belirten Kılıçdaroğlu, konuşmasının ardından butona basarak halk pazarına ilk harcı döktü.

2B İÇİN HAREKETE GEÇTİK

Kaş ilçesine bağlı Kalkan beldesinde vatandaşlarla bir araya gelen Kılıçdaroğlu, Büyükşehir Yasası'nı eleştirerek, beldelerin kapatılmasının vatandaşı mağdur edeceğini savundu. Belde belediyelerinin açılması yönünde çalışma yapacaklarını kaydeden Kılıçdaroğlu, "Size söz veriyorum. CHP'nin iktidarında kapatılan tüm belediyeleri yeniden açacağım" dedi. CHP Genel Başkanı, Kaş ilçesine bağlı Kınık beldesinde de otobüsün üzerinden halkı selamladı. Kılıçdaroğlu, 2 gündür Antalya'da olduğunu ve 2B Yasası'ndan kaynaklanan sorunları dile getirdiğini anlatarak, 2B Yasası ile ilgili komisyonun toplandığını, yeniden bir çalışma yapmak için harekete geçtiklerini ifade etti. Türkiye'nin çıkarlarının savunulması gerektiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, kimsenin milliyetçiliği, yurtseverliği ayaklarının altına almaya gücünün yetmeyeceğini, kendilerinin de buna izin vermeyeceğini bildirdi. Kılıçdaroğlu, güçlü, onurlu, bağımsız bir Türkiye için mücadele edeceklerini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kılıçdaroğlu'dan belediye sözü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN