Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Side'ye ödül geldi

Giriş Tarihi: 25.2.2013
Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı Side beldesindeki ören yerinde bulunan tarihi eserlerin korunması için belediye tarafından hazırlanan Side Koruma Amaçlı Revizyon İmar Planı, 4. Tourexpi Destinasyon Yönetimi Ödülleri'nde "Yılın En İyi Turizm Projesi" seçildi. Seçimin yurtiçi ve yurtdışından katılan 40 bin Tourexpi.com okuyucusunun online önermeleri ve oylarıyla yapıldığı, söz konusu koruma planının 42 bin114 oy aldığı bildirildi. Plan Kültür ve Turizm Bakanlığı, Yatırım İşletmeler Genel Müdürlüğü ve Antalya Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu tarafından onaylandı.

CAZİBE MERKEZİ OLACAK
Kanuni prosedürlerden sonra uygulamaya geçirilecek projenin hedefinin, 3 bin yıllık geçmişi olan Side antik kentinin, 19. yüzyıl sonunda üzerine kurulmuş Osmanlı köyü Selimiye ile bütünlüğünü koruyarak, turizm alanlarının önemli bir cazibe merkezi haline getirilmesi olduğu ifade edildi.

İKİNCİ KEZ ZİRVEDE
Side Belediye Başkanı Abdülkadir Uçar, "İlk günden itibaren Side halkıyla birliktelik içinde tartışılıp gerçekleştirilmeye çalışılan planın esas amacı, bölgedeki turizmin hızlı gelişmesi sonucu kaybolan kültürel mirasa sahip çıkmaktır. Antik kentle Osmanlı köyünü uyum içinde koruma ve kullanma dengesini gözeterek kültür turizmine katkı yapmasını sağlamaktır. Geçen yıl da 'Yılın En İyi Turizm Beldesi Başkanı' ödülünü almıştık" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Side'ye ödül geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN