Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sarıkamışlı öğrencilere yardım eli

Giriş Tarihi: 26.2.2013

'Sarıkamışlı Öğrenciler Üşümesin Diye' isimli kampanya yürüten AÜİF öğrencileri ilçeyi ziyaret edip öğrencilerle tanıştı

Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi AKİL Haber Ajansı'nın başlattığı "Sarıkamışlı Öğrenciler Üşümesin Diye" adlı proje için gönül veren öğrenciler sosyal medyada örgütlenip afişler dağıtarak seslerini Türkiye'nin pek çok noktasına duyurdu. Yardımseverlere ulaşmayı başaran öğrencilere destek veren MNG Kargo Antalya'dan Kars-Sarıkamış'a 209 koliyi ücretsiz taşıdı. Kıyafet ve kırtasiyelik malzeme yardımları ihtiyaç sahibi 700 çocuğuna ulaştı.

SARIKAMIŞ'A GÖNÜL KÖPRÜSÜ

Akdeniz İletişim Derneği Başkanı Hüsamettin Oğuz, Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Araştırma Görevlisi Seyfi Kılıç, proje koordinatörü Şafak Tanır, İletişim Fakültesi öğrencileri Elif Hazal Çök ve Doğuş Yolcu, Sarıkamış'a giderek Yukarı Sarıkamış İlköğretim Okulu öğrencilerine yardım malzemelerini dağıttı. Sarıkamış İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Dağdelen gençlerin bu davranışından çok etkilendiğini belirterek "Türkiye'nin en sıcak yerinden belki de en soğuk yerine gelerek o sıcaklıklarını yürekleriyle beraber bize getirdiler. Bundan dolayı kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Söz konusu çalışma, ülkemizin doğusu ile batısı arasında bir gönül köprüsü bağı kurdu" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sarıkamışlı öğrencilere yardım eli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN