Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Emniyet müdürleri Antalya'da buluştu

Giriş Tarihi: 28.2.2013

'İl Emniyet Müdürleri Bilgi Paylaşım Toplantısı' Kemer Beldibi Akka Hotel'de başladı. Toplantıya Bakan Güler ve 81 emniyet müdürü katıldı

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'İl Emniyet Müdürleri Bilgi Paylaşım Toplantısı' Antalya Kemer Beldibi Mevki Akka Hotel'de başladı. Üç gün sürecek toplantıya İçişleri Bakanı Muammer Güler, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar, daire başkanları ve 81 ilin emniyet müdürleri katıldı.

YIL DEĞERLENDİRMESİ

Bilgi paylaşımı toplantısında, il emniyet müdürleri ve daire başkanlarının katılımlarıyla teşkilatın görev alanına giren konularla ilgili geçen yılın değerlendirilmesi ve gelecek yılın politikalarının belirlenmesi amacıyla çalıştaylar düzenlenecek. Genel müdür yardımcılarının moderatörlüğünde yapılacak çalıştaylarda; vatandaşlara sunulan hizmetlerde standartlaşmanın sağlanması, hizmet kalitesinin arttırılması ve uygulamada yaşanan tecrübelerin paylaşılması amaçlanıyor. İçişleri Bakanı Muammer Güler, bakanlığının en baştaki görevinin vatandaşların huzur ve güvenliğini sağlamak olduğunu ifade etti.

GÜVENLİK VURGUSU

Güvenliğin insanlığın var oluşundan itibaren gerek duyduğu en tabi ihtiyacı olduğunu belirten Güler, "Huzur ve güvenliğin olmadığı yerde devletin saygınlığından bahsedilemez ve devlete gücen azalır. Güvenlik politikaların en önemli unsuru suçla mücadeledir. Bununla başarılı olabilmek için suç işlenmeden önlenmeli." dedi. Suçların işlenmeden önlenmesi adına mobese sistemin önemine dikkat çeken Güler, sistemin 2012 yılı itibariyle 81 il ve 85 ilçede yaygınlaştırıldığını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emniyet müdürleri Antalya'da buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN