Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hastanelere baskın var

Giriş Tarihi: 28.2.2013

İş Teftiş Grup Başkanlığı, Batı Akdeniz'de özel sağlık kuruluşlarına Mart ayında denetime başlıyor. Grup Başkanlığı yapılacak baskınları önceden duyurup, önlem alınmasını istedi

Oteller başta olmak üzere çok kişinin çalıştığı turizm tesislerinde işçi haklarının verilip verilmediği konusunda denetimler yapan İş Teftiş Grup Başkanlığı, Mart ayından itibaren özel sağlık kuruluşlarını da aynı denetimden geçireceklerini duyurdu. Mali Müşavirler Odası'nda düzenlenen seminere, özel hastane, poliklinik, tıp merkezleri, ağız diş sağlığı merkezleri temsilcileri davet edildi.

MART'TA BAŞLIYOR

Sağlık personelinin yasaların belirlediği haklarını alıp almadıklarının kontrolünün, Mart ile Kasım ayları arasında yapılacağı açıklandı.

BATI AKDENİZ BÖLGESİ

Isparta, Burdur ve ilçelerinin de dahil olacağı teftişleri yapacak 4 ekibin koordinatörlüğünü üstlenen İş Müfettişi Osman Şengün, "Özellikle iş süreleri, haftalık 45 saati aşan var mı, fazla çalışma varsa yerine izin ya da ücreti verilip verilmediği, yıllık izinlerin kıdemlerine göre verilip verilmediğini sorgulayacağız. Radyoloji, röntgen bölümlerinde çalışanların şua (sağlık izni) izinlerinin verilip verilmediği gibi ayrıntılara kadar ineceğiz. Amaç kuruluşları cezalandırmak değil, yasalara uygun hareket etmelerini sağlamak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hastanelere baskın var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN