'Gıda fuarı kan kaybediyor'

Anfaş tarafından bu yıl 20'ncisi düzenlenen Food Product ve Bevex fuarlarıyla ilgili Antalyalı patronlar, "Fuar 20'nci yılında kan kaybediyor" açıklaması yaparak önlem alınmasını istedi

Giriş Tarihi: 2.3.2013
Anfaş tarafından 20-23 Şubat tarihleri arasında 20'nci kez kapılarını açan Food Product Gıda İhtisas Fuarı ve eş zamanlı olarak düzenlenen Bevex İçecek İhtisas Fuarı ile ilgili Antalya'da gıda sektöründen eleştiri geldi. Antalyalı patronlar, 350 firmanın 3 binin üzerinde markayla katıldığı fuarla ilgili, "fuar kan kaybediyor" eleştirileri geliyor.

20'NCİ YILINDA KAN KAYBEDİYOR

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Parlak Restaurant'ın sahibi Güray Parlak, 20'nci yılını devirmesine rağmen Food Product'ın gittikçe kötüye doğru gittiğini vurguladı. 20 yılın ardından fuarın çok daha muhteşem olması gerektiğini söyleyen Parlak, "Son fuarın açılışında ben de vardım. Lokomotif markalar yoktu. Antalya firmaları da yoktu. Bu konuda ANFAŞ'ın önlem alması gerekiyor" dedi.

YETERİNCE PAZARLANMIYOR

ATSO Meclis Başkan Vekili ve Bahar Tavukçuluk Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar ise ANFAŞ yönetimini eleştirdi. Food Product fuarına sadece parsel satışı konusunda hazırlanıldığını ifade eden Bahar, "Bunun çevreye pazarlanması, yurtdışına pazarlaması yeterli değil. Food Product günden güne kan kaybediyor. Yakında fuara katılacak firma bulunamayacak" diye konuştu.

İLGİNÇ BİR HATIRA
Konuyla ilgili en ilgi çekici tespit ise ATSO Meclis Üyesi ve Shakespeare Bistro'nun ortaklarından Zeki Özen'den geldi. Geçen hafta ünlü makarna markası Barilla firmasının temsilcisinin Antalya'ya geldiğini ve restoranlarında ağırladıklarını anlatan Özen, firma temsilcisiyle aralarında geçen diyalogu paylaştı:

+18 GÖRÜNTÜLER KAÇIRIYOR
"Türkiye'nin önde gelen bir markası olarak neden Food Product fuarına katılmadıklarını sordum. Firma temsilcisi bana, 'Daha önce fuara katılıyorduk. Birkaç yıl önce firma genel müdürü fuara geldi. Fuara aşağı kattan, içecek fuarının olduğu bölümden giriş yapmış. Hostes kızların giyimi ve oradaki atmosferin ardından genel müdür bize (siz nereye katılıyorsunuz, nasıl bir yer burası) dedi ve böylece fuara katılamama kararı aldık' diye anlattı. Fuarın dışarıdan nasıl algılandığının örneği bu olay. Bunu bilmeleri gerekiyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Gıda fuarı kan kaybediyor'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN