Haftada iki konser

Seyirci ortalamasını 250'ye kadar çıkaran Antalya Devlet Senfoni Orkestrası, gelecek yıl haftada bir yerine iki konser verme kararı aldı

Giriş Tarihi: 2.3.2013
Gürer Aykal'ın 1995 yılında kuruculuğunu yaptığı Antalya Devlet Senfoni Orkestrası, (ADSO) yeteri kadar Antalyalıya çoksesli klasik müziği sevdirmeyi başarınca seneye haftada bir olan konser sayısını 2'ye çıkarma kararı aldı. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'ndan (CSO) gelen kemancı İbrahim Sezer müdürlüğünde yeni seçilen yönetim kurulu üyeleri, birbirinden ünlü şef ve solistleri konuk ettikleri konserlere bir tekrar daha yapma kararı aldı.

EN GENÇ ORKESTRA

Her hafta cuma günleri Antalya Kültür Merkezi'nde (AKM) Ekim ile Mayıs arasındaki ortalama sezonlarında bir konser veren topluluk, 250 olan biletli seyirci otlamasını neredeyse üçe katladı. Türkiye'nin hem kurum olarak hem de orkestra üyelerinin yaş ortalaması olarak en genç senfoni orkestrası olan topluluk, birlik ve beraberlik örneği göstererek katılımcı çoğunlukla kararlar alıyor.

HAMİLELERE ÖZEL

Orkestra, bu yıl son 17 konser daha düzenleyecek. Önümüzdeki periyodik konser, aynı zamanda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne denk geliyor. Ünlü piyanist Gülsin Onay'ın solist, Antonio Pirolli'nin şef olacağı konserde, SGK aracılığıyla ulaşılan hamile kadınlar izleyici olacak. Ambulanslar hazır bekleyecek.

ÇAKAL NECATİ GELİYOR
Dünyanın en tanınmış keman virtüözlerinden Alexander Markov da Aspendos'ta 31 Mayıs ve 1 Haziran'da düzenlenecek kapanış konserlerinde solist sanatçı olacak. Ünlü virtüöz, yeni tanıştırılanlar insanlara elini uzatıp, 'Ben Necati, Çakal Necati' şeklinde kendisini tanıtarak şaşırtmayı seviyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haftada iki konser
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN