Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya'nın Basın Oscarları

Giriş Tarihi: 4.3.2013

Antalya Basın Ödülleri ile Hasan Özkay Fotoğraf Yarışması sonuçları açıklandı. Yapılan toplantıda, bölgesel bir gazeteciler federasyonunun kurulacağı müjdesi de verildi

Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) tarafından düzenlenen 2012 yılı 28'inci Antalya Basın Ödülleri Yarışması ile 20'nci Hasan Özkay Fotoğraf Yarışması sonuçlandı. Sonuçları, AGC Yönetim Kurulu Başkanı Mevlüt Yeni ve AGC Başkan Yardımcısı Şennur Erdoğan açıkladı. Toplantıya Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Karahan ile Osmaniye Aktif Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Cihangir de katıldı. 2012 yılı basın sonuçlarını açıklayan Mevlüt Yeni yirmiye yakın ödül dağıttıklarını belirterek, "Emeğin emekçinin takdir edildiği ve değerlendirildiği önemli bir yarışma. Manevi değeri yüksek, sembol bir yarışma" diye konuştu.

FEDERASYON
Ödüllerin açıklandığı toplantıda Akdeniz Gazeteciler Federasyonu'nun kuruluş müjdesi de verildi. Mevlüt Yeni, Antalya, Isparta, Osmaniye, Kahramanmaraş, Hatay ve İskenderun gazeteciler cemiyetleri ile birlikte bölgesel bir federasyon kurma çalışmalarının sürdüğünü açıkladı. Yeni, "1 ay içerisinde federasyonunu kuruluşu tamamlanmış olacak" dedi. Akdeniz Gazeteciler Federasyonu'nun kuruluş aşamasında liderliği Antalya Gazeteciler Cemiyeti'nin yürüteceğini açıklayan Mevlüt Yeni, federasyonun ileriki aşamalarda, Burdur, Adana ve Mersin'i de kapsayacak şekilde genişleyeceğini söyledi. Yeni, KKTC'deki gazetecilerin de bölgesel oluşuma katılmak istediklerini dile getirdi ve konuyla ilgili İçişleri Bakanlığı ile görüştükleri kaydetti.

İŞTE YILIN GAZETECİLERİ
YAZILI BASIN: Haber: Teslime Tosun (DHA), Araştırmaİnceleme: Saffet Yenigün (Kemer Aktüel), Ersin Aydın (Antalya Life), Röportaj: Tekin Atay (HaberTürk), Güncel Yazı: Murat Özgen (Akdeniz Manşet), Spor: Süleyman Elçin (AA), Ekonomi: Hüseyin Kanber (AA), Turizm: Melis Metin (Antalya Life)
TELEVİZYON: Haber: Çağdaş Yıldırım (İHA)
YILIN RADYOCUSU: Yasemin Bora (Radyo Martı)
YILIN GAZETESİ (Sayfa Tasarım): Abdullah Yüksel (Körfez)
YILIN İNTERNET GAZETESİ: AB Medya (haberantalya.com)
JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ: Ali Buldu (Ekspres Gazetesi)
NURİ DAĞTEKİN ÖZEL ÖDÜLÜ: Fatih Portakal ile Çalar Saat, İrfan Değirmenci ile Günaydın
AGC KURUM ÖZEL ÖDÜLÜ: Adopen


20'NCİ HASAN ÖZKAY FOTOĞRAF YARIŞMASI
Süleyman Elçin (AA), Yılın turizm fotoğrafı: Güngör Koçak (AB Medya), Yılın çevre fotoğrafı: Sefa Karacan (AA), Yılın sanat fotoğrafı: Saffet Yenigün (Kemer Gözcü)

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya'nın Basın Oscarları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN