Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tırmanış rotalarımızı dünya tanıyacak

Antalya dağlarındaki tırmanış rotalarını anlatan dağcı Sevgül'ün eseri, Tanıtma Genel Müdürlüğü tarafından yurt dışında 40 turizm ofisine gönderilecek. Kitap ITB Berlin Fuarı'na da götürülüyor

Giriş Tarihi: 6.3.2013
Antalya'nın dağlarının kaya tırmanış rotalarını 'Antalya Geleneksel Kaya Tırmanış Rehberi' adlı kitapta toplayan ünlü dağcı Yılmaz Sevgül'ün eseri, Tanıtma Genel Müdürlüğü aracılığıyla yurt dışındaki 40 turizm ofisine dağıtılacak. Kitap Antalya Valisi Ahmet Altıparmak tarafından da ITB Berlin Fuarı'na götürülüyor. Akdeniz Üniversitesi'nde öğretim görevlisi ve AKUT Akdeniz sorumlusu olan Sevgül, 3 ay önce hazırladığı Batı Toroslar'daki 153 kısa parkur, 26 tane uzun parkur tırmanma rotalarını anlatan kitabında 18 yıllık birikimini paylaşmıştı.

ONAY ÇIKACAK

Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, Türkçe-İngilizce kitap aracılığıyla dünya dağcılığını Antalya'ya çekmek amacıyla harekete geçti. Bugüne kadar yaklaşık 500 satışı olan kitabın yurt dışındaki ofislerde dağıtımının onayının çıkması an meselesi. Kitabı çok beğenen ve reel bir kaynak olarak gören Vali Altıparmak da dünyanın bir numaralı turizm fuarında tanıtım için yanına kitaplar aldı.

FAYDASI YURT DIŞINDA

Devletin kendiliğinden harekete geçerek kaynaklardan herkesin yararlanmasını amaçlamasından çok memnun olduğunu ifade eden Sevgül, "Artık biz de Avrupalı gibi düşünmeye başladık. Çünkü oralarda da böyle bir kaynak olunca hemen sahipleniliyor. Kitap ülke içinden çok, ülke dışında faydası olacak bir kaynak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tırmanış rotalarımızı dünya tanıyacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN