Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turiste 4 dilde tanıtım

Manavgat'ın Evrenseki beldesindeki Evrenseki Kültürevi'ni ziyaret eden turistler Yörük-Türkmen hayatını tanıyacak

Giriş Tarihi: 6.3.2013
Tarihi Evrenseki Kültürevi'nde sergilen 10 asırlık Yörük-Türkmen eşyaları kültür turizmine hizmet veriyor. Evrenseki Belediyesi'nin 4 yıl içinde Teke Yöresi'nde toplandığı 2 bin Yörük eşyası aynı zamanda 1071 Malazgirt Savaşı sonrası Sultan Alparslan'ın Anadolu'ya ve Toroslara yerleşen Türkmenlerin hayatlarına ışık tutuyor.

BİLGİLENDİRME ÖNEMLİ

Evrenseki Kültürevi ve tarihi Evrenseki taş evlerinin 2013 turizm sezonunda Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'in katılımıyla kültür turizmine kazandırılacağı belirtildi. Böylece otellerde Türk gecesi adı altında yapılan yanlış bilgilendirmelerin önüne geçileceği ifade edildi. Kültürevi Müdürü Rukiye Barut, turistlere İngilizce, Almanca, Rusça ve Fransızca bilgilendirme yaptıklarını söyledi.

BAKAN ÇELİK AÇACAK
Evrenseki Kültürevi'nin 2013 turizm sezonunda Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'in katılımıyla bölge turizminin hizmetine sunulacağı bildirildi.

MALZEMELER 4 YILDA TOPLANDI
Evrenseki Belediye Başkanı Recep Barut, kültürevinde sergiledikleri eşyaları Teke yöresinden 4 yılda topladıklarını ve toplamaya da devam ettiklerini söyledi. Kültürevini ziyarete açtıklarını belirten Barut, 2 bin yöresel eşyanın Antalya'nın 10 asırlık geleneksel Yörük-Türkmen hayatına ışık tutuğunu kaydetti. Çevre düzenleme çalışmalarının sürdürdüğünü kaydeden Barut, beldelerinde kültür turizmine kazandırdıkları 10 Evrenseki taşevinin bu yıl ve önümüzdeki rezervasyonlarının yapıldığını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turiste 4 dilde tanıtım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN