Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya'da gezici sağlık TIR'ı tarama yapacak

Giriş Tarihi: 7.3.2013 16:02

Antalya Kepez Belediyesi'nin Eğitim ve Araştırma Hastanesi işbirliğiyle gerçekleştirdiği gezici sağlık TIR'ı projesi mahallelerde sağlık taraması yapacak.

Kepez Belediyesi yaşlılara yönelik evde bakım ve sağlık projesi ile sağlık taramalarında ortak çalışma yapmak amacıyla Eğitim ve Araştırma Hastanesi'yle işbirliği protokolü imzalamıştı. Bu protokol çerçevesinde her iki kurum, sağlık alanındaki ortak projelerini de gezici sağlık TIR'ı ile gerçekleştirecek. Her türlü teknik donanımın ve odaların olduğu gezici sağlık TIR'ıyla ilçedeki mahallelerde sağlık taraması yapılacak.

Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi Yöneticisi Prof. Dr. Ramazan Çetinkaya ile gezici sağlık TIR'ında incelemelerde bulunan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, gezici sağlık TIR'ının sadece Kepez'e değil, Antalya geneline de şifa dağıtacağını söyledi.

Özellikle merkeze uzak olan mahallelerde, ekonomik durumu iyi olmayan vatandaşlarıN sağlık hizmetlerine kolay ulaşamadığını ifade eden Tütüncü, "Bu nedenle bazı vatandaşlarımız sağlıkları konusunda ihmalkar davranabiliyor. Sağlık taramalarıyla bu ihmalkarlığı ortadan kaldırmayı amaçlıyoruz." dedi.

İki kurumun bir araya gelmesiyle sağlık TIR'ının daha geniş alanda kullanılacağını ifade eden Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi Yöneticisi Prof. Dr. Ramazan Çetinkaya da şunları söyledi: "Bazı sağlık projelerimizde sağlık tırını kullanabiliriz. Kepez Belediyesi ile yaptığımız işbirliğinin, sağlık hizmeti alanında çok önemli faydaları olacak."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya'da gezici sağlık TIR'ı tarama yapacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN