Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başarının sırrı deneyim ve özveri

Sınıf mevcudiyeti oldukça fazla olan Mecdude Başakıncı İlkokulu-Ortaokulu'nun sınavlarda elde ettiği başarının sırrı, deneyimli öğretmenler, velilerle işbirliği, sevgi ve özverili çalışma

Giriş Tarihi: 7.3.2013
Antalya'nın çeşitli etkinliklerde adı en çok duyulan okullarından Mecdude Başakıncı İlkokulu - Ortaokulu, başarısını deneyimli eğitim kadrosuna borçlu. Sınıf mevcudiyeti olması gerekenin üzerinde olan okulun yönetimi, öğretmen-öğrenci ve veli işbirliğiyle dezavantajların üstesinden geliyor. Çocukların başarı seviyesinden ruhsal durumuna, azminden yeteneklerine kadar her türlü tespitlerini sürekli irtibat halindeki velilerle paylaşan öğretmenler, anne ve babaların da başarıda pay sahibi olmalarını sağlıyor.

ÖĞRENCİ BAŞARILARI YÜZDE 99. 8
Okulun 2009- 2010 yılı öğrenci başarısı yüzde 99.8 gibi yüksek bir orana kadar çıktı. Bu dönemde 58 Anadolu, 33 Anadolu meslek, 5 güzel sanatlar, 4 fen ve birer de sosyal bilimler ile öğretmen lisesine öğrenci gönderdiler. 2010-2011'de ise Anadolu lisesine yine 58, Anadolu meslek liselerine 37, güzel sanatlara 4, fen ve sosyal bilimler ile öğretmen lisesine birer öğrenci gönderdi.

BAŞARILI ÖĞRENCİLER ONURLANDIRILDI
GEÇEN eğitim öğretim sezonunda 85 öğrenci üstün başarı, 261 öğrenci takdir ve 188 öğrenci de teşekkür belgesi ile ödüllendirildi. Yüksek puanlarla iyi liselere girmeye hak kazanan öğrenciler için, okul yönetimi dev bir kutlama pastası alarak çocukları onurlandırdı. Törende öğrencilere teşekkür belgeleri de verildi.

Birlik ve beraberlik
Sınavlarda okulun üst sıralarda yer almasının başlıca sırrı, sevgi-saygı ortamı yaratılmasında saklı. Okul Müdürü Bayram Aslan, birbirini seven öğretmen, öğrenci ve velilerden oluşan bir eğitim kadrosu oluşturduklarının altını çizdi.

Basketbol ve teniste rakipleri az
MEDYA okuryazarlığı, bilişim, teknoloji ve satranç olarak seçmeli eğitim de sunan okulun yıldız kız tenis takımı, 2009 ve 2011 yıllarında Antalya şampiyonu olarak gittikleri müsabakalarda Türkiye ikincisi oldu. Basketbolda ise birçok kez Antalya şampiyonluğu kupasını okul müzesine taşıdılar.

Hemen her yıl birinci oluyorlar
MİLLİ eğitim müdürlüklerinin okullar arasında puan sıralaması yapmaya başlamasından bu yana, sıradan bir okul gibi görünen Mecdude Başakıncı okulunun devlet okulları arasındaki başarısı ortaya çıktı. Devlet okulları arasında geçen dönem seviye tespit sınavı (SBS) ve performans takip sınavında (İLBAP) birinci oldular. Bu yıl yine PTS'de birinci oldular.

Okulu emekli öğretmen yaptırdı
Meltem Mahallesi'nde 1992 yılında yaptırılan okula, 2009 yılında 12 derslikli ek bina yapıldı. Okulun yapımını üstlenen emekli öğretmen Mecdude Başakıncı'nın ismi verildi. Okulun bahçesi 4 bin 700 metrekare. Beden eğitimi dersleri rahatlıkla yapılıyor. Okulda 2 teknoloji tasarım sınıfı ve birer tane de bilişim teknolojileri, fen laboratuvarı, kütüphane, müzik, görsel sanatlar başlıklarında ayrı sınıf bölümleri ayrıldı.

EĞİTİM KADROSU
OKUL MÜDÜRÜ: Bayram Aslan
MÜDÜR YARDIMCILARI: Adem Uslu, İlteriş Taşdöğen
OKUL ÖNCESİ: Ayşe Özkan, Gülay İlhan, Figen Doğan
SINIF ÖĞRETMENLERİ: Ahmet Kahraman, Nedim Ulusay, Hüseyin Atmaca, İbrahim Orhan, Celal Yılmaz, İbrahim Akca, Safiye Akçay, Rahmi Kalkan, Ali Kücü, Kadir Efe, Selahi Orhan, Muzaffer Coşkun, Şehnaz Mengi, Selçuk Karaca, Ali Türköz, Ülkü Acar, Mehtap Çil, Özlem Kadayıfcı, Bülent Barkın.
TÜRKÇE: Hasan Doğan, Gülhan Erdem, Çiğdem Koç, Nihat Köseci, Teoman Taşkın
İNGİLİZCE: Dilek Korkmaz, Emel Ünlü, Gülsel Zerman, Figen Kaplan
MATEMATİK: Gülfidan Filiz, Ali Muslu, Yahya Çal
FEN TEKNİK: Nuriye Kılıç, Bayram Altay, Ertuğrul Aykul
SOSYAL BİLGİLER: Hülya Aktosun, Nurcan Çetin
DİN KÜLTÜRÜ: Salim Sarı, Murat Özer
TEKNİK TASARIM: Hatice Aksoy, Hülya Arpacı
BEDEN EĞİTİMİ: İbrahim Mete, Kenan Gürkan
RESİM: Vildan Özçelik
MÜZİK: Hatice Alkan
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başarının sırrı deneyim ve özveri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN