Esnafa standart sözü

Giriş Tarihi: 7.3.2013

Esnaf standartları için çalıştıklarını belirten Badak, 'Standardizasyon mevcut ve yeni işyeri açacak esnafı korumak için çözüm olabilir' dedi

AK Parti Antalya Milletvekili Sadık Badak, Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok'u ziyaret etti. AESOB'un kent merkezinde esnaf standartları için çalıştığını belirten Badak, bu konuda AESOB'u desteklediklerini söyledi. Esnafın içinde bulunduğu sıkıntıları bildiklerini ve çözümü ile yakından ilgilendiklerini ifade eden Badak, "Hem yeni işyeri açacak esnafı, hem mevcut esnafı korumak için standardizasyona gitmek bir çözüm olabilir. Böylece hem yeni esnaf, pazarı olmayan mevkide, zamanını ve sermayesini yok etmez, hem de mevcut pazarı bozmaz. Sistemsizlikten dolayı piyasa da bozuluyor, müesseseler de bozuluyor, işin kalitesi de ne yazık ki bozuluyor. Biz bu konuda esnaf ve ticaret odalarının geti- receği önerilere destek vermeye hazırız. Bu sorunlara birlikte çözüm üretebiliriz. Meslek odalarımız, yerel yönetim ve bakanlıklar ortak hareket ettiği takdirde güzel sonuçlar alınacağına inanıyorum" diye konuştu. Badak, Kepez ilçesinde ihtiyaç olmamasına rağmen aynı yerde aynı ürünleri satan esnaf olduğunu belirterek "Yığılmaları ortadan kaldırmalıyız ki esnaf daha iyi iş yapsın 3-4 pilot mahalle seçilip bu mahalleleri tespit edilmeli. İş kolları standartları içerisinde pilot mahalleler belirlendiği zaman nerede ne kadar fazla esnaf var onları tespit edin. Tasarı haline getirin ve düzenleme yapın. Ben de Ticaret ve Sanayi Bakanlığı'na bunu götürüp sorunu çözüme kavuşturalım" dedi. Badak ayrıca, kredi alımında eş onayını zorunlu kılan yasanın, esnaf kredilerine mahsus olmak üzere değişiklik önerisinin bu hafta komisyonda görüşüleceğini belirtti.

ESNAF'A AİT SIKINTILAR
Milletvekili Badak'tan, bazı istekleri olduğunu ifade eden AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok, " Esnaflarımıza ait sıkıntılarımızı aşmak, yığılmaları ortadan kaldırmak durumundayız. Kayıtlı olmayan esnafımıza da çözüm üretilmesi gerektiğine inanıyorum. Bu nedenle üniversite de bu konuda uzman hocamız ile çalışma yapıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Esnafa standart sözü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN