Çimrin Antalya sevdasını anlattı

Giriş Tarihi: 9.3.2013

Kepez Belediyesi'nin düzenlediği "Gönül Sohbetleri"ne konuk olan sabah Akdeniz yazarı Çimrin, 'Bendeki Antalya sevgisi anlatılmaz' dedi

Kepez Belediyesi'nin geleneksel olarak her ay düzenlediği, Başkan Hakan Tütüncü'nün ev sahipliğini yaptığı "Gönül Sohbetleri"nin Mart ayı konuğu Antalya'nın yerel tarihçisi ve SABAH Akdeniz yazarı Hüseyin Çimrin oldu. Çimrin, Kepez Kent Ormanı Kanuni Otağı'nda gerçekleşen sohbet programında, Antalya ile ilgili anı ve bilgilerini konuklarla paylaştı.

RESİTAL VERDİLER
Kanunda Burak Akdemir, udda Zehra Özçelik, klasik kemençede Nevra Köroğlu ve neyde Ozan Köroğlu'nun birbirinden güzel eserleri icra ederek ayrı bir tat kattıkları sohbetin açılış konuşmasını yapan Başkan Tütüncü, kent üzerine ve kent tarihi üzerine yapılan araştırmalarla şehir kültürü oluşturulmasına yönelik çalışmaları çok önemsediğini ifade ederek, Atatürk'ün Antalya'ya ilk gelişinin 83. yılında düzenledikleri bu sohbet programında Hüseyin Çimrin'i ağırlamaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

29 ŞELALE AŞKI

Hüseyin Çimrin, çocukluğumdan beri Antalya sevdalısıyım sözleriyle başladığı konuşmasında, "O günlerde Antalya'da denize 29 şelale akardı. Biz ona aşıktık" dedi. Çikmrin, Atatürk'le ve İtalyanlarla ilgili yaşanmış anıları anlatarak konuşmasını sonlandırdı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çimrin Antalya sevdasını anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN