Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haluk ÜNCEL: Kılıçdaroğlu Hoca'yı çırak çıkarabilir mi?

Giriş Tarihi: 9.3.2013
Gazetede okudum; Akaydın yoksul kadınlara kredi kartı verecekmiş… Akdeniz Girişimci İş Kadınları Derneği'nin, Dünya Emekçi Kadınlar Günü ve Girişimcilik Haftası kapsamındaki bir toplantısına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı, bu sözü vermiş. "Yoksul kadınlara özel bir kredi kartı vermeyi planlıyoruz.
Nakdi para yardımının onur kırıcı olduğunu düşünüyorum.
Sadece kadına vereceğimiz kredi kartıyla belirli ürünleri satın alabilecek.
Bunu sınırlamamızın nedeni ise kocalarının o kredi kartıyla sigara, alkol gibi ürünleri almasını engellemek.
Bu proje üzerinde çalışıyoruz
" diye konuşmuş. (Bu arada kısa bir not; madem sigara alkol alınmasına bu kadar karşısın da neden ısrarla Oktoberfest'te özellikle, gençleri bira içmeye özendiriyorsun bay Akaydın…)
Akaydın'ın bu konu ile ilgili en önemli cümlesi şu; "Bu proje üzerinde çalışıyoruz"… Bu ifadenin Türkçe meali; olmayacak duaya amin demektir. Akaydın'ın klasik doğruları söylememe alışkanlığının o toplantıda tezahür etmesidir.
Dilin kemiği yok, sallamış sallayabileceği kadar, der geçerim.
Neden mi?
Akaydın'ın 2009 seçimleri öncesi söz verip yapmadıkları ve üzerinde çalıştıkları(!) projelere bir göz atalım ve gerçekleşme oranlarını değerlendirilelim.
***
Ne demişti Akaydın "100 bin kişiye iş imkanı" ne oldu ?
Söyleyelim yalan oldu. Üzerinde çalışmalar sürüyor! Yine Akaydın'ın bir diğer projesi; "10 bin ev hanımı 4 saat çalışarak sigortalı meslek sahibi olacak." Gelinen noktayı söyleyeyim, hala üzerinde çalışıyorlar! Mesela, Akaydın yine bir sloganında "5 bin genç günde 4 saat çalışarak eğitim bursu kazanacak" cümlesini kullanmıştı.
Ne oldu belirteyim; hala üzerinde çalışıyorlar!
***
Şimdi yukarıdaki satırlarda bahsettiğim bazı örnekler 2009 yılından beri üzerinde çalışılan konular, aradan 4 sene geçti, bir arpa boyu yol alınmadığı gibi, kimseye de bir faydası olmadı, çünkü hala üzerinde çalışıyorlar! Şimdi gel de, Akaydın'ın "Yoksul kadınlara kredi kartı vereceğiz" sözlerine inan.
Daha 2009 yılında başladıkları ve üzerinde çalıştıkları projeleri hala sürdüren bir beceriksiz idarenin, yoksul kadınlara özel kredi vermesi kim bilir kaç yıl sonra gerçekleşir?
Ancak Akaydın "Bir dönem daha adayım" dedi. Belki de bunu düşünerek ilerde aday olup kazanırsam yapabilirim, düşüncesiyle bu palavraları söyledi.
***
Bu arada Akaydın'a bir hatırlatmada bulunmak isterim. Kemal Kılıçdaroğlu'na Çarşamba günü "Genel Başkanlığa aday mısınız?" diye sorulduğunda "Kesinlikle böyle bir şey yok" cevabını vermişti. Aradan 24 saat geçmeden Perşembe sabahı CHP Genel Başkanlığı'na aday olduğu ilan etmişti.
Akaydın'a tavsiyem, Kılıçdaroğlu'nun Antalya'da kendisi için söylediklerini iyi düşünmesi olacaktır. Öyle çabuk havalara girip, "Hodri meydan, var mı bana başka rakip" diye babalanmasın, öyle bir patlar ki kendisi bile ne olduğunu anlayamaz. Bakarsınız seçimlere doğru Kılıçdaroğlu gelip "İşte başkan adayımız şu" deyiverir.
Bir anda Akaydın'ı çırak çıkartabilir.
Çünkü dün beyaz dediğine bugün siyah diyen bir Genel Başkan var CHP'nin başında.
Yine, naçizane tavsiyem Kılıçdaroğlu'nun seçimler yaklaştığında konuşacağı meydanda tam teşekküllü bir ambulansın bulunması olacaktır. Bakarsınız Akaydıngiller birden fenalaşabilir…

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haluk ÜNCEL: Kılıçdaroğlu Hoca'yı çırak çıkarabilir mi?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN