İtirazsız 'Yılın Annesi'

Rus gence 5 yıldır sahip çıkan Gülsüm Kabadayı, 'Yılın Annesi" seçildi

Giriş Tarihi: 9.3.2013
Antalya Rusya Dostluk ve Kültür Derneği üyeleri, Dünya Kadınlar Günü nedeniyle, Rusya'da "fedakar anne" olarak anılan ve "Yılın Annesi" seçtikleri Gülsüm Kabadayı'yı ziyaret etti. Dernek Başkanı Marina Soronika, "Yılın Annesi" plaketini Gülsüm Kabadayı'ya teslim etti. Ziyaretin odak noktası ise iki kolu olmayan Alina İvanova (24) ve onun yaşam mücadelesi oldu. Elektrik çarpması sonucu 3 yaşındayken 2 kolunu kaybeden Alina İvanova, 3 ay önce Antalya'ya taşındı. İngilizce ve Rusça çeviri yaparak hayatını kazanan İvanova, tek başına yaşadığı evde tüm ihtiyaçlarını kendisi karşılıyor.

HİKAYEM UMUT OLSUN

Kendi yaşam hikayesinin Umut'a da umut olmasını istediğini anlatan İvanova, "Umut'un yaşadığı çok zor bir olay. Ben kendimden biliyorum. Ama insan uğraşırsa, çaba gösterirse başarabileceğine inanıyorum. Ben de bir şeyler başararak geldim. Hayata tutundum. Umut'un da ayağa kalkıp, yürüyebileceğine inanıyorum" diye konuştu. Umut'un hikayesini televizyondan izledikten sonra ziyaret etmeye karar verdiğini anlatan İvanova, Umut'la konuşarak, kendisinin azmini ve hayata pozitif bakışını anlattığını, Umut'un da kendisini duyduğunu ve anladığını düşündüğünü söyledi.

ANNELİK IRK TANIMAZ

Rusya Dostluk ve Kültür Derneği Başkanı Marina Sokorina ise Gülsüm Anne'yi dünyadaki bütün annelere örnek olduğunu için 'Yılın Annesi' seçtiklerini söyledi. Gülsüm Anne'nin televizyondaki hayat hikayesini ağlayarak izlediklerini anlatan Sokorina, "Gülsüm Anne'nin fedakarlığı bizi çok duygulandırdı. Dünyada çok az insanın yapabileceği bir davranışı gerçekleştirdi. Hiç tanımadığı, hem de başka ırktan bir insana annelik yaptı. Bu durum annelik kavramının din, dil, ırk tanımadığının en güzel göstergesi. Bunun için Gülsüm Anne bu ödülü hak etti" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İtirazsız 'Yılın Annesi'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN