Operanın zor sınavı

Giriş Tarihi: 9.3.2013

Dünyanın en zor eserlerinden Macbeth, Antalya Devlet Opera ve Balesi tarafından 14 Mart'ta sahnelenecek

Antalya Devlet Opera ve Balesi (ANTDOB), dünyanın saygın topluluklarının zorluğu nedeniyle sahnelemekten kaçındığı Macbeth operasına Antalya prömiyeri yapmaya hazırlanıyor. Başrollerini Ankara, İstanbul operalarının solist sanatçılarının üstleneceği gösteri, 14 Mart'ta gösterilecek. Eseri 3 yıl önce Ankara operasında sahneye koymuş olan Yekta Kara, sahne üstünde büyük kadro ve dekor gerektiren gösteriyi Haşim İşcan Kültür Merkezi sahnesine sığdırmaya çalışacak.

SHAKESPEARE'İN ESERİ
Ölümsüz İtalyan besteci Giuseppe Verdi'nin, dünyaca ünlü İngiliz yazar William Shakespeare'in aynı adı taşıyan tiyatro oyununu temel alarak bestelediği 4 perdelik operanın konusunda yalnızca aşk değil, iktidar hırsı, kadın özgürlüğü gibi konulara değiniliyor. Kara'nın klasik-modern karışımı bir anlayışla yönetimini üstlendiği ünlü opera gösterisi, sezon boyunca her ay bir ya da iki kez sahnelenecek.

ÜNLÜ SOLİSTLER

Çetin Kıranbay, Serhat Konukman, Seda Ortaç, Feryal Türkoğlu gibi Türkiye'nin ünlü bariton ve sopranolarının uzun bölümlü ana rolleri üstlendiği oyunda orkestra şefliğini Gaetano Solıman, koro şefliğini Lyubomira Aleksandrova yönetiyor. Gösterinin dekorları Ferhat Karakaya, kostümlerinde ise Şanda Zıpçı imzası var.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Operanın zor sınavı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN