Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öğrencilere trafik bilinci

Giriş Tarihi: 11.3.2013

Kepez Belediye Başkanı, Yeşiltepe Mahallesi'nde 2.5 dönüm alanda hizmet veren Trafik Eğitim Parkı'yla çocuklara trafik bilincini aşıladıklarını söyledi

Kepez Belediyesi, Trafik Eğitim Parkı'nda Antalyalı öğrencilere trafik bilincini aşılıyor. Yeşiltepe Mahallesi'nde 2,5 dönüm arazi üzerine kurulu olan Kepez Belediyesi Trafik Eğitim Parkı'nda ilköğretim öğrencilerine, Antalya İl Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'nün katkılarıyla trafik kurallarıyla ilgili olarak teorik ve pratik eğitim veriliyor.

ÖRNEK OLUŞTURACAK
Trafik Eğitim Parkı'na adım atan öğrencilere ilk olarak, parkta bulunan sosyal tesiste trafik kurallarının anlatıldığı bir çizgi film izlettirilerek, teorik eğitim veriliyor. Öğrenciler, izledikleri çizgi film sonrası, İl Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü görevlisi bir trafik polisi nezaretinde "trafik işaretlerinin" yer aldığı park alanında, trafik kurallarını uygulamalı olarak yerinde öğreniyor. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, her yıl binlerce insanın trafik kazaları nedeniyle hayatını kaybettiğini ve yine bu kazalar sonucu binlerce insanın sakatlandığını belirterek, trafik bilincinin ancak eğitimle mümkün olabileceğine inandığını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğrencilere trafik bilinci
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN