Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gençlere staj fırsatı

Üniversite öğrencileri için büyük fırsat olan AIESEC yurtdışı stajı için sınavlar start alıyor. Kurumsal staj sınavı 17 Mart, proje staj sınavı ise 24 Mart Pazar günü gerçekleştirilecek

Giriş Tarihi: 12.3.2013
Yüksek potansiyele sahip üniversite öğrencilerinin kendi potansiyellerini keşfedip geliştirebilecekleri sürekli olarak genişleyen uluslararası bir organizasyon olan AIESEC yurtdışı stajları için sınav programını açıkladı. Programa göre kurumsal staj sınavı 17 Mart Pazar, yurtdışında proje stajı sınavı 24 Mart Pazar AIESEC Antalya Şubesi'nde yapılacak. Başvurular AIESEC'in üniversitelerde açtığı stantlardan veya internship. aiesec.org.tr adresinden yapılacak. İngilizce gerçekleştirilecek sınavı geçenler online bir platformdan staj yapacakları firma ve projelere başvuracak.

HEM TECRÜBE HEM ARKADAŞ

AIESEC'in yurtdışı stajları kapsamında öğrenciler veya yeni mezunlar, yurtdışında bir firmada bir buçuk yıla kadar staj yapabiliyor. Ayrıca AIESEC, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında yurtdışında gönüllü olarak çalışma imkanı da sunuyor. Bunun için her ekim ve mart ayında İngilizce sınavı yapılıyor. Gençler, yabancı dillerini geliştirip kendi alanlarında uzman kişilerle çalışıyor, uluslararası iş tecrübesi edinmiş oluyor, ayrıca birçok ülkeden arkadaş edinerek farklı kültürleri öğrenme ve sosyal sorumluluk bilinci kazanma fırsatı yakalıyor.
BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Gençlere staj fırsatı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN