Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Isparta'da tuvalet kavgası

Isparta'da Mülkiyeti Vakıflar'a ait Kavaklı Camisi'nin tuvaletini ihaleye çıkarmak isteyen Isparta Belediyesi, izin çıkmayınca tuvaletin suyunu kesip camiyi susuz bıraktı

Giriş Tarihi: 12.3.2013
Vakıflar Bölge Müdürlüğü ile Isparta Belediyesi, Kavaklı Cami tuvaleti nedeniyle karşı karşıya geldi. Tuvalet, iki kurum arasındaki anlaşmazlık nedeniyle suyu kesilince bir müddet kapatılmak zorunda bırakıldı.

ANAHTAR İMAMDA

Konuyla alakaları olmadığı halde bir andan kendilerini olayın içinde bulduklarını belirten Isparta Müftüsü Mehmet Emin Avcı, iki kurum arasındaki anlaşmazlıktan en çok cami cemaatinin etkilendiğini söyledi. Camiye abdest almak ve ihtiyaçlarını gidermek için gelenlerin büyük sıkıntı çektiğini ifade eden Müftü Avcı, tuvaletin anahtarı Antalya'daki Vakıflar Bölge Müdürlüğü'ne gönderilmek istenirken araya girerek cami imamına teslim ettiklerini vurguladı.

MÜFTÜ KRİZİ ANLATTI

Müftü Avcı, tuvalet krizindeki gelişmeyi şöyle anlattı: "Vakıflar Bölge Müdürlüğü yetkilileri geçtiğimiz günlerde Isparta'ya geldi. Kavaklı Camii tuvaletinin anahtarlarını Antalya'ya götüreceklerdi. Hemen devreye girdim anahtarları aldım cami imamını çağırdım ve tuvaletlerin açılmasını istedim. Ancak Belediyenin tuvaletin suyunu kestiğini öğrendik. Burada mülk vakfın ama belediye vakfın mülkünü başka bir kişiye ihaleyle verecek. Vakıf yetkilileri de diyor ki 'Mülk bizim. Belediye bizim mülkümüzü nasıl ihaleye verir?' Yetkililer ihaleye verilmesin diye tuvaletin kapısını kilitliyor. Belediye de 'Madem öyle ben de suyu kesiyorum' diyor. Olayı duyar duymaz müdahil olduk."

BELEDİYE ISRARCI

Tuvaleti ihaleyle kiraya vermekte ısrarcı olan Belediye'nin Vakıflar Genel Müdürlüğü'nden tuvaleti ihaleye çıkarmak için izin istediği belirtildi. Bu süre zarfında ihale gerçekleştirilinceye kadar tuvaletlerin ücretsiz kullanılacağı ve bakımını da belediyenin yapacağı öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Isparta'da tuvalet kavgası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN