Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sağlıkçıların bayram günü

Giriş Tarihi: 14.3.2013

14 14 Mart Tıp Bayramı Antalya'da çeşitli organizasyonlar ile kutlanacak. Törenler Cumhuriyet Meydanı'nda başlayacak

14 Mart Tıp Bayramı, bu yıl da Antalya genelinde düzenlenecek çeşitli organizasyonlar ile kutlanacak. Sabah 09.00'da Antalya Kamu Hastaneleri Birliği, Antalya Sağlık Müdürlüğü, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Antalya Tabip Odası'nın Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk sunması ile başlayacak törenler, seminer ve çeşitli gösteriler ile devam edecek.

PLAKET VE RESİM SERGİSİ

Kamu Hastaneleri Birliği ve İl Sağlık Müdürlüğü kutlamalar kapsamında Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde "Tıp Bayramı Kutlama Töreni" düzenleyecek. Antalya Kültür Merkezi'nde (AKM) Antalya Tabip Odası plaket töreni düzenlerken, törenin ardından karma resim sergisi açılacak.

ÖNEMLİ MESAJ
Sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutladığını söyleyen İl Sağlık Müdürü Adem Bilgin, "Büyük sorumluluk üstlenerek çalışmalarını, ülkenin dört bir yanında büyük bir özveri, emek ve çabayla sürdüren tüm sağlık çalışanlarının, hak ettikleri yaşam koşullarını sağlayacak düzenlemelerin, iyileştirmelerin bir an önce yapılmasını arzu etmekteyim" diye konuştu. Sağlıkçılara uygulanan şiddete dikkat çeken Bilgin, "Sağlık personelinin sıklıkla maruz kaldığı şiddet olaylarının sona ermesi ve bu konuda atılacak somut adımlar, çalışan güvenliğini tehdit eden her türlü duruma karşı alınan tedbirler, sağlık çalışanlarına rahat bir nefes aldıracak. Şiddetin hafifletici hiçbir bahanesi ve kabul edilebilir tarafı yoktur. kamuoyunu bir kez daha bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum. Her türlü şiddetten uzak, hak ettikleri yaşam koşulları içinde başarılı çalışmalarını sürdürmeleri dileğiyle Tıp Bayramlarını kutluyorum" dedi.

SAHNEDE KUTLAMA
RESMİ programların yanı sıra Antalya Büyükşehir Belediyesi Tiyatrosu (ABT) ve Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyaz Sahne Oyuncuları 14 Mart Tıp Bayramı'nı sahnede kutlayacak. Beyaz Sahne Oyuncuları Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Cumhuriyet Konferans Salonu'nda Seyirci Kalma adlı oyunu sahnelerken, ABT oyucuları Vatan Kurtaran Şaban adlı oyun ile sahneye çıkacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlıkçıların bayram günü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN