Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yaban hayatı için geliyorlar

Giriş Tarihi: 14.3.2013
Burdur'da bulunan Lisinia Doğa ve Anti Kanser Projesi alanına ABD ve Avrupa ülkelerinden gönüllü olarak 3 yılda yaklaşık bin 500 kişinin gelerek görev yaptığı bildirildi.

HAYVANLARA TEDAVİ

Lisinia Doğa ve Anti Kanser Projesi sorumlusu veteriner hekim Öztürk Sarıca, Karakent köyü yakınlarındaki proje alanında Isparta, Antalya, Afyon, Denizli ve Burdur gibi illerde yaralı ya da zehirlenmiş halde bulunan yaban hayvanlarının tedavi edilerek iyileştirildiğini, organik tarım yapıldığını, kansere karşı bilgilendirici etkinlikler düzenlendiğini ve çalışmalar yapıldığını söyledi. Proje alanında 3 yılda ABD ve Avrupa ülkelerinden gelen yaklaşık bin 500 kişinin görev yaptığını anlatan Sarıca, "Alanımıza gelerek çalışma yapmak isteyenlerin taleplerini imkanlarımız ölçüsünde karşılıyoruz. Onlar burada yaban hayvanlarının bakımında, organik üretimde, doğa okulunda ve projenin diğer alt bölümlerinde görev yapıyor" diye konuştu.

HER ÜLKEDEN
ABD'den gelen 58 yaşındaki Lavri Norton, ülkesinde yaklaşık 30 yıldır masaj terapi üzerine çalıştığını, ancak iş hayatının kendisini tatmin etmediği için seyahat etmeye karar verdiğini anlattı. İngiliz Tim Mohishaw ise Finlandiya'da kızak köpekleriyle ilgilenirken biraz da hava şartları nedeniyle güneye gelmeye karar verdiğini, kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaban hayatı için geliyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN