Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akaydın isyan etse de 300 milyon lirayı kaptı

Giriş Tarihi: 15.3.2013

Ak Parti Grup Sözcüsü Tamyürek; "Akaydın, 'Merkezi hükümetten yardım gelmiyor' diye ağlıyordu. Antalya için 700 milyon liralık yatırım onaylandı. 300 milyonu belediyenin' dedi

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi Ak Parti Grup Sözcüsü Murtaza Tamyürek, Antalya'ya 700 milyon liralık yatırım müjdesi verdi. Bu yatırım tutarının 300 milyon liralık bölümünün Büyükşehir Belediyesi kasasına direkt gireceğini ifade eden Tamyürek, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'a göndermede bulundu. Tamyürek, "Sayın Akaydın, 'Merkezi hükümet elimi kolumu bağlıyor, yatırım yapamıyorum' diyordu. 'Merkezi hükümetten hiçbir yardım gelmiyor' diye ağlayıp sızlanıyordu. Öyle bir şey yok. Antalya için 700 milyon liralık yatırım onaylandı. Kasaya direk girecek para 300 milyon liranın üzerinde. Belediye AK Partiliyken inanın bu kadar para gelmemişti bize" diye konuştu. Yatırımlarla ilgili bilgi de veren Tamyürek, "Karacaören Barajı İçme Suyu Projesi 140 milyon lira keşif bedeli ile ihaleye çıkıldı. Antalya'nın içme suyu için önemli bir olay. ASAT'a bu para gönderiliyor" dedi. Diğer büyük projenin Küçük Aksu Barajı olduğunu ifade eden Tamyürek, "Yatırım projesi yapılan Küçük Aksu Barajı ihalesi keşif bedeli 126 milyon lira" dedi. Tamyürek, EXPO 2016'nın alt yapı çalışmaları için de ASAT'a ödenecek olan paranın 100 milyon lira olduğunu ve bu paranın Kalkınma Bakanlığı'ndan çıktığını kaydetti.

GAZİ BULVARI'NA 3 KAVŞAK

Karayollarıyla ilgili projelere de değinen Tamyürek, "Kuzey Antalya Çevre Yolu projesinin 37 kilometre kamulaştırma hariç tahmini keşif bedeli 200 milyon lira. Gazi Bulvarı'na paralel açılacak olan Doğu Çevre Yolu, 20 kilometre uzunluğunda, keşif bedeli 90 milyon lira" dedi. Tamyürek, ayrıca Gazi Bulvarı'nda Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından toplam 30 milyon lira keşif bedelli 3 kavşak yapılacağını da açıkladı. Tamyürek, "Hoca demişti ya, 'Gazi Bulvarı'nda kavşağa ihtiyaç var ama Karayolları izin vermiyor' demişti. Daha sonra Karayolları izin verdi, bu sefer 'projeyi beğenmiyorum' dedi. Şu anda Karayolları kendisi yapıyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akaydın isyan etse de 300 milyon lirayı kaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN