Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni AVM planı rafa kaldırıldı

Giriş Tarihi: 15.3.2013
Antalya Konuksever mahallesinde yeni bir AVM yapımının önünü açacak olan ve 25 binlik planı Ak Parti ve MHP'li üyelerin tamamı ile CHP'li Kadir Alkış'ın oyları ile geçen Kasım'da onay alan düzenlemenin 5 binlik imar planı, bu kez meclise takıldı. Meclisten geçmesi kesin gözüyle bakılan plan, İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı'na iade edildi. Şok gelişmede, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen ve MHP Grup Sözcüsü Mustafa Reşat Oktay'ın tepkileri etkili oldu.

MECLİS ŞAİBE ALTINDA
İdare Mahkemesi'ne dava açtığını açıklayan Evcilmen, "Muratpaşa Belediyesi ve Süleyman Evcilmen olarak dava açtım. Mimarlar Odası'nın da açmak üzere olduğunu öğrendim. Açtığım dava görüşülmeye başlandı. Davalar açılmış, süreç devam ediyor, ara karar veriliyor. Hiç olmazsa bunun sonucunu bekleyelim. Yangından mal kaçırır gibi geçirilmek isteniyor. Buna rağmen bu konu gündeme getiriliyor. Son uyarımı yapıyorum. Bu masum bir planlama değildir. Hiç birinizin zarar görmesini istemiyorum. Ama ortada bir yanlışlık var. Bu meclis şaibe altındadır, zan altındadır" şeklinde konuştu.

AK PARTİLİLER VAZGEÇTİ

Ak Partili üyelerin grup kararına uymayacaklarını açıklaması üzerine Grup sözcüsü Murtaza Tamyürek, "Bu maddeyi mahkeme sonuçlanana kadar geriye çekelim" önerisinde bulundu. Ak Parti'nin bu görüşü kabul edildi ve gündem maddesi yargı süreci sonlanana kadar beklemeye alındı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni AVM planı rafa kaldırıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN