Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hayata bağlayan dostluk

Geçirdiği trafik kazası sonucu 14 gün komada kalan Özkan Poyraz, arkadaşı Nurcan Özatıcı Aybakan'a bir böbreğini vererek yaşama tutunmasanı sağladı

Giriş Tarihi: 17.3.2013
Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Organ Nakli Bölüm Başkanı Prof. Dr. Alper Demirbaş ve Opr. Dr. Sabri Tekin tarafından gerçekleştirilen operasyonla 38 yaşındaki Özkan Poyraz'ın böbreği, 43 yaşındaki arkadaşı Nurcan Özatıcı Aybakan'a nakledildi.

CAN DOSTLUĞU
İzmir 'de bir firmada ithalat ve ihracat müdürü olarak görev yapan 43 yaşındaki Nurcan Özatıcı Aybakan, 1.5 yıl önce yüksek tansiyon şikayetiyle gittiği hastanede böbrek yetmezliği çektiğini öğrendi. Bu sırada dış ticaret üzerine çalışan bir firmada yöneticilik yapan 38 yaşındaki Özkan Poyraz, "Can dostum" diye hitap ettiği Aybakan'ı ziyaret ettiği sırada kateter açılması esnasında çektiği acıya şahit oldu. Arkadaşının acı çekmesine dayanamayan Poyraz, böbreğini bağışlamaya karar verdi. Bunun üzerine iki arkadaş nakil işlemleri için Antalya'ya geldi. Etik kurulun onay vermesinin ardından Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Organ Nakli Merkezi Direktörü Prof. Dr. Alper Demirbaş yönetimindeki ekip tarafından gerçekleştirilen ameliyatla Poyraz'dan alınan böbrek, Aybakan'a nakledildi.

O BİR MELEK
"Arkadaşlık kötü günde belli olur' sözünü anlatan bir hikayemiz var" diyen Aybakan, "Dünyada ne kadar kötü insan varsa bir o kadar da iyi insan var. Arkadaşımın iyilik meleklerinden birisi olduğuna inanıyorum. Hiç düşünmeden bana böbreğini verdi" dedi. Poyraz ise bir insana hayat vermenin çok güzel bir duygu olduğunu söyledi.

"HAYATA BAKIŞIM DEĞİŞMİŞTİ"
Yaklaşık 20 yıl önce trafik kazası geçirdiğini, 14 gün komada yattığını anlatan Poyraz, komadan çıktıktan sonra hayata bakışının değiştiğini, sağlığın ne kadar önemli olduğunun farkına vardığını ifade etti. Organ bağışıyla ilgili araştırma yaptığını kaydeden Poyraz, şunları söyledi: "Ben bir can dostun yapması gerekeni yaptım."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayata bağlayan dostluk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN