Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Muratpaşa ve Kepez'e 'Ortaöğretim Kampüsü'

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu'nun ziyaretinde Muratpaşa ve Kepez ilçelerine eğitim kampüsü yapılacağı açıklandı

Giriş Tarihi: 18.3.2013
Ak Parti Genel Başkanı Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, İl Başkanı Mustafa Köse, İl Yönetim Kurulu üyeleri ve Muratpaşa İlçe Teşkilatı görevlileriyle bir dizi ziyaretlerde bulundu. Çavuşoğlu, ilk olarak Antalya'nın en işlek caddelerinden Kapalı Yol esnafını ziyaret edip sorunları dinledi. Çavuşoğlu, yaklaşık 2 saat süren gezinin ardından AESOB yöneticileri ve Kredi Kefalet Kooperatifleri başkanları ile düzenlenen toplantıya katıldı. Çavuşoğlu, daha sonra Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç ile birlikte Muratpaşa İlçe Kadın Kolları Teşkilatı'nın düzenlediği programda mahalle temsilcileri ile bir araya geldi.

ÇÖZÜM ÜRETEN PARTİYİZ
Çavuşoğlu, Kadın Kolları teşkilatı ile daha çok işler yapacaklarını belirterek Muratpaşa ilçesinde en büyük sorunun okul problemi olduğunu belirtti. Muartapaşa ilçesine dair projeleri bulunduğunu açıklayan Çavuşoğlu, "Üniversite kampüsleri gibi içerisinde Fen Lisesi, Anadolu lisesi, Ticaret Lisesi, İmam Hatip Lisesi bulunan okullar yapacağız. Bunları kampüs halinde ortaöğretime vereceğiz. Biz, hükümet olarak vatandaşa en iyi hizmetleri sunmak için çözümler üretiyoruz. Aksi takdirde buradaki yerel yönetimlere bıraktığın zaman bunun çözülmesi mümkün değil. Muhalefet partili belediyelerin, iyi yol yapalım, vatandaşa en iyi hizmeti verelim gibi bir derdi de yok zaten. Bir statü koymuşlar, belli bir sanatçıya, bir kesime para kazandırma projelerinin başka da hiçbir proje bulamazsınız. O yüzden, Muratpaşa ilçesine en iyi hizmeti verebilmek için Ak belediye kadrolarına almamız hepimiz için çok önemli. Antalya'nın artık hak ettiği hizmeti alması gerekiyor" dedi.

TÜRKİYE'NİN İLK KAMPÜSÜ

Milletvekili Enç ise Başbakan'ın Antalya'ya çok önem verdiğini belirterek, "Antalya'dan iki milletvekilimizin Genel Başkan Yardımcısı olması ve en üst yönetim organımız olan MYK'da Antalya'yı temsil etmeleri bu önemin en açık göstergesidir. Antalya'da, sadece eğitime ayrılan bütçe 123 milyon dolar. Türkiye'de ilk eğitim kampüsünü Kepez ilçemize yapıyoruz" diye konuştu. Ak Parti Antalya İl Başkanı Mustafa Köse ise Ak Parti olarak kadınların bakış açılarıyla elini attığı her meselede daha güçlü ve başarılı olunduğuna inandıklarını belirterek, "Kadınlarımızın hayatın her alanında aktif ve varolması gerektiği kanaatindeyiz. Bu ülkenin yarınlarına dair umutlarımız var" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muratpaşa ve Kepez'e 'Ortaöğretim Kampüsü'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN