Polirobot trafikte

Antalya Emniyet Müdürlüğü'nün farklı projelerde kullandığı Polirobot Projesi trafiğe el attı. Projenin tanıtımını Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam çocuklarla birlikte gerçekleştirdi

Giriş Tarihi: 22.3.2013
Antalya Emniyet Müdürlüğü'nün çocukları bilinçlendirmek için başlattığı Polirobot uygulaması, trafiğe çıktı. "Polirobot Trafikte" projesi kapsamında, trafikte doğru davranışta bulunan çocuklara üzerinde Polirobot kahramanının uyarılarının yer aldığı kartlar dağıtılacak. Trafik polislerinin denetimler sırasında dağıtacağı bu kartlardan 10 adet toplayan çocuğa, Antalya Emniyet Müdürlüğü tarafından hediyeler verilecek.

YANLIŞA UYARI

Antalya genelinde uygulanacak projenin tanıtımı İl Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam tarafından yapıldı. Konyaaltı Caddesi'nde gerçekleşen tanıtımda, trafik ekipleri yoldan geçen araçları durdurup önde oturan küçük çocukları ve ebeveynlerini uyardı. Çocuğun arka koltuğa geçmesini sağlayan ekipler, aracın arka koltuğunda oturan ve emniyet kemerini takarak seyahat eden çocuklara ise polirobot kartlarından verdi. Yaya geçitlerini kullanan ve trafik kurallarına uyan yaya çocuklara da doğru davranışlarından dolayı yine aynı kartlardan hediye edildi.

ÇOCUĞUM SAĞ OLSUN
Projenin detaylarını anlatan Sağlam, Polirobot'un daha önce başka yerlerde görev yaptığını artık trafikte de görev alacağını ifade etti. Trafik polislerinin kurallara uyan çocuklara polirobot vereceğini açıklayan Sağlam, "Trafikte aracın ön tarafına oturan çocuklarımız çok büyük bir hata yapıyorlar. Onları ikaz edip, arka tarafa alıyoruz. Arka tarafta oturanlar da doğru bir davranış sergilediklerinden dolayı polirobot kartları kazanıyorlar. 10 kart kazanan çocuklarımıza babalarını uyarmak için "Çocuğum Sağ Olsun" logosu hediye ediyoruz" dedi. Uygulamanın bir eğitim projesi olduğunu söyleyen Sağlam sözlerine şu şekilde devam etti: "Trafikte sorunların aşılabilmesi için polisin etkisi yüzde 15 civarında. Eğitim yüzde 60'larda. Biz polisin etkisini yukarılara çıkarmak için eğitime de el attık. Polirobot sağ olsun bize yardımcı oluyor. Bununla bir bilinçaltı oluşturulup, yasalara uygun hareket eden bireyler yetiştirmek istiyoruz. Bu kartların üzerinde bulunan uyarılar çocuklarda bir bilinç oluşturup geleceğe daha bilinçli bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Polirobot trafikte
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN