Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kepez spor cenneti oldu

Kişi başına 14 metrekare yeşil alana sahip olan Kepezliler, belediyenin ücretsiz olarak verdiği hizmetlerle spor yapma alışkanlığı kazandı

Giriş Tarihi: 23.3.2013
Profesyonel ve amatör sporcular için birçok spor organizasyonu ve spor alanı yaratan Kepez Belediyesi, kişi başına en fazla yeşil alan düşen ilçe konumuna yükseldi. Son 4 yılda toplam 1 milyon 59 bin metrekare yeşil alan yatırımının yapıldığı ilçe halkına, kişi başına 14.08 metrekare yeşil alan düşüyor. Aynı zaman diliminde 59 park tadilatı ile 109 yeni park inşa edildi.

PARKLARA SPOR ALETLERİ

Yeşil alan yatırımında en şanslı ilçe olan Kepez'de mesire alanı, kent ormanı, temalı parklar, seyir terası, atıl alanların yeşillendirilmesi, bulvar düzenlemesi gibi çalışmalar yapılarak yemyeşil bir ilçe kimliği yaratıldı. İlçedeki 41 park içine basketbol sahaları, özellikle kadınlara 62 parkta açık hava spor aletleri monte edildi. Bazı parklara da yürüyüş parkuru oluşturuldu. Kent Ormanı Meşe Kapısı bölümünde 5 bin metre uzunluğunda yürüyüş ve yine aynı uzunlukta bisiklet yolu yapıldı.

KADINLARA SPOR KURSU

Sağlıklı yaşam ve sosyal ortam oluşturmak amacıyla kadınlara yönelik ücretsiz spor kursları açıldı. Çadır tarzı spor salonlarında ve okullardaki spor salonlarında olmak üzere 8 ayrı noktada aerobik, pilates ve step kursu ile kadınlar hem kilolarından kurtuluyor hem de sağlıklı bir yaşama kavuşuyor. Pilates ve step kurslarına Kepezli kadınlar büyük ilgi gösteriyor. Şu ana kadar kurslara 1500 kadın katıldı.

YAZ OKULUYDU

Kepez'de sağlıklı bir nesil yetiştirmenin yanında Türk sporunun alt yapısına yeni yetenekler kazandırmak da hedefleniyor. Bu bağlamda 10 olan branş sayısı 13'e çıkarıldı. Bayan basketbol, hentbol ve voleybol takımları kuruldu. Yaz spor okulu 12 aya yayıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kepez spor cenneti oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN