Minikler velilerini solladı

Giriş Tarihi: 23.3.2013

Anaokulu müfredatında sanatsal gösteri izlemenin de yer alması ile tiyatroların çocuk oyunları gösterilerinde gişeler haftalar öncesinden kapanıyor

Anaokullarının müfredatında, çocuk gelişiminde önemli bir yere sahip olan toplu halde sanatsal gösteri izlemenin yer alması, tiyatroların yüzünü güldürüyor. Çok daha pahalı, geniş kadrolu büyük oyunlarda salonun yarısının dolması başarı sayılırken, çocuk oyunları kapalı gişe oynuyor.

BİLETLERİ ANINDA BİTİYOR

Antalya Devlet Tiyatrosu'nun (ADT) yeni çocuk oyunu Tıngır Mıngır Ülke'nin 26 Mart'taki gösterim biletleri, 3 Mart'ta tükendi. Her Salı 11.00, pazarları ise 14.00'e sahnelenen eserler talebi karşılamayınca, 300 ve üzerinde bilet alınmasıyla ek gösterimler yapılmaya başlandı. Biletlerini 3 TL'den satan ADT'nin çocuk oyunlarının Nisan ayı gösterimlerinin biletleri de bu hafta içinde tükenecek.

İSTEK ÜZERİNE MATİNE
Yoğun talep üzerine Antalya Devlet Tiyatrosu'nun repertuarına kattığı Şahmeran Hikayesi adlı yeni çocuk oyununun biletleri de henüz sahneye çıkmadan günler öncesin den satıldı. Antalya Devlet Tiyatrosu'nun 7 yaş ve üzeri çocukların izlemesini tavsiye ettiği bu gösteride, üç parça perde arkasında her biri 7'şer kukla oynatan 6 oyuncunun performansı var. Müzikleri ve ışık tasarımıyla da büyük emek harcanan oyunda, ana karakter Camsap'ın Şahmeran ile olan öyküsü anlatılıyor.

HAFTADA 6 ÇOCUK OYUNU

Her cumartesi saat 14.00'te 'Sihirli Oyun' adlı çocuk oyununun biletlerini 2,5 TL'den sunan Antalya Büyükşehir Belediyesi Tiyatrosu da yeni sezonda yeni bir oyun daha repertuarına katacak. Seans Cafe Theatre de, haftada 4 çocuk oyununa haftada 4- 6 seans gösterim düzenliyor. Eski Prestij Sineması'ndaki tiyatronun, Denize Düşen Elma, Kırmızı Cüce, Bremen Mızıkacıları ve Bizim Dünyamız adlı gösterilerini, en az 150 seyirci grubuna istediğiniz gün ve saatte izleyebilirsiniz. Topluluk, ayrıca her pazar saat 13.00'de dönüşümlü olarak bir oyununu sahneliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Minikler velilerini solladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN