Polisten asırlık eğitim yatırımı

Antalya Emniyet Müdürlüğü, kentin güvenliği için görev yapan polisleri her an hazır tutmak, bilgi ve görgülerini geliştirmek için eğitime ağırlık veriyor

Giriş Tarihi: 23.3.2013
Antalya Emniyet Müdürlüğü, "Eğitime asırlık yatırım" iddiasıyla kentin güvenliği için görev yapan personelini çok çeşitli eğitimlerden geçiriyor. Yüzde 78'i, 2 ve 4 yıllık fakülte, geri kalan yüzde 22'si ise lise mezunu olan Emniyet Müdürlüğü'nde görevli personelin eğitimleri devam ediyor. Gelişen ve değişen şartlara göre hizmet içi eğitimler alan polislerin işin gerektirdiği performans düzeyine ulaşması için eğitimin çok önemli olduğunu vurgulayan Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam, Antalya'nın, en çok hizmet içi mesleki eğitim veren iller arasında yer aldığını söyledi.

6 BİN POLİSE EĞİTİM

Emniyet teşkilatının tüm yeteneklerini ortaya çıkarmak için son 6 ay içerisinde 6 bin 670 personele trafik, atış, kimlik tespit ve olay yeri inceleme, liderlik, gaz kullanma, ilk yardım, mesleki İngilizce, aile içi ve mesleki iletişime kadar birçok konuda eğitimler verildi. Personelin eğitim planlamasını yaparken öncelikle değişen kanunlardan, yönetmeliklerden, teknolojinin getirdiği yeniliklerden ve vatandaşların ilettikleri sorunlardan yola çıktıklarını ifade eden Antalya Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam, "Eğitime yapılan yatırım asırlık yatırımdır" diye konuştu.

YABANCI DİL EĞİTİMİ
Antalya'nın bir turizm kenti olması nedeniyle vatandaş ile iç içe olan personele, motorize ekiplere ve trafik polislerine Akdeniz Üniversitesi ve Türk İngiliz Kültür Derneği işbirliği ile Temel İngilizce ve Mesleki İngilizce eğitimi verildiğini söyleyen Sağlam, "Bunların yanında sosyal duyarlılık gerektiren konularda da personelimizi bilgilendiriyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Polisten asırlık eğitim yatırımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN