En anlamlı bağış

Giriş Tarihi: 24.3.2013

Antalya Engelliler Sanat Evi üyesi 40 engelli genç, farkındalık yaratmak için organlarını bağışladı. Engelli vatandaşların bağış atağına yüz nakilli Turan Çolak da destek verdi

Antalya Engelliler Sanat Evi üyesi 40 engelli genç farkındalık yaratmak için tüm organlarını bağışladı. Türkiye'nin 4'üncü yüz nakli Turan Çolak da organ bağış kampanyasına destek verdi. Derneğin Güvenlik Mahallesi'ndeki yerinde gerçekleşen bağışa Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Organ Nakli Merkezi Koordinatörü Ayşe Özkan Kumru, Akdeniz Böbrek Hastalıkları Organ Nakil Derneği Başkanı Mehmet Şahan ve üyeleri katıldı.

BAĞIŞ FORMUNU DOLDURDULAR

40 engelli genç Kumru ve Şahan'ın yardımları ile organ bağış formunu doldurdu. Koordinatör Kumru, toplumun bütün kesimlerinde artan organ bağışı bilincinin kendilerini mutlu ettiğini ifade etti. Akdeniz Böbrek Hastalıkları Organ Nakil Derneği Başkanı Mehmet Şahan, Türkiye'de 70 bin böbrek hastasını organ beklediğini söyledi. Bu hastalardan 20 bininin ise böbrek bulunamadığı için ölümü beklediğini belirten Şahan, "Bizim ülkemizde donörden bağış maalesef yok denecek kadar az. Biz organ bağışını toplumun tüm kesimleri yaymalıyız. Engelli arkadaşları kutluyorum" dedi.

BİR ORGAN BİR HAYAT

Antalya Engelliler Sanat Evi Derneği Başkanı Hülya Bostanoğlu, bu bağışı tüm engelli arkadaşları ile birlikte "Bir organ, bir hayat" kampanyası ile yaptıklarını söyledi. Amaçlarının farkındalık yaratmak olduğunu da belirten Boştanoğlu, "Bizim toplumumuzda sağlıklı bireyler organ bağışına gerekli önemi vermiyor. Bizler bir nevi onlara örnek olması amacıyla da bu bağışı gerçekleştirdik" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En anlamlı bağış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN