Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eşinin verdiği böbrek ile 2. hayatına başladı

Mersin'de yaşayan Niyazi Bolacalı, Medical Park Antalya Hastanesi'nde eşinden alınan böbrekle sağlığına kavuşarak ikinci hayatına başladı

Giriş Tarihi: 24.3.2013
Mersin'den organ nakli için Antalya'ya gelen 51 yaşındaki Türkan Bolacalı'nın böbreği, Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Organ Nakli Bölüm Başkanı Prof. Dr. Demirbaş ve Opr. Dr. Tekin tarafından gerçekleştirilen operasyonla 52 yaşındaki eşi Niyazi Bolacalı'ya nakledildi.

DİYALİZ ÇOK SIKINTILI

Mersin'de yaşayan, emekli, 2 çocuk babası 52 yaşındaki Niyazi Bolacalı'ya, 26 yıllık eşi 52 yaşındaki Türkan Bolacalı böbreğini verdi. 2 yıldır böbrek hastası olduğunu ve 2 yıl boyunca da diyalize girdiğini belirten Niyazi Bolacalı, öksürük, ayaklarında ve vücudunda şişme şikayetleri ile hastaneye gittiğini, önce zatüre sanıldığını fakat detaylı tetkiklerde de böbrek yetmezliği ve kalp yetmezliği teşhisi konulduğunu söyledi. 2 yıl önce bu nedenle by-pass olduğunu belirten Niyazi Bolacalı, aynı zamanda da diyalizin hayatına girdiğini belirtti. Diyalize girdiği süre boyunca yaşadığı sıkıntıları anlattı.

AMELİYATLAR BAŞARILI GEÇTİ
Eşi sağlığına kavuşacağı için çok mutlu olduğunu söyleyen Türkan Bolacalı ise "Evde tüm programlarımızı diyaliz gününe ve saatine göre planlıyorduk ve eşim hep çok sinirliydi. Nakilden sonra her şeyin çok güzel olacağına inanıyorum" dedi.

SAĞLIK DURUMU İYİ

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Organ Nakli Bölüm Başkanı Prof. Dr. Alper Demirbaş, yaptığı açıklamada, ameliyatların başarılı geçtiğini belirterek, çiftin sağlık durumlarının gayet iyi olduğunu ve taburcu olacaklarını belirtti.

EŞE TEŞEKKÜR

İlk zamanlar hastalığının geçeceğini düşündüğü için nakil olmadıklarını söyleyen Niyazi Bolacalı, "2 yıl boyunca hastalığımın iyileşmesinde bir ilerleme olmayınca nakil olmaya karar vererek, araştırmalarımız sonucunda Antalya'ya geldik" dedi. Bolacalı, yapılan tetkiklerde eşinin verici olması uygun bulununca naklin gerçekleştiğini söyleyerek eşi ve emeği geçen herkese teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eşinin verdiği böbrek ile 2. hayatına başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN