Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dünya turizm yazarları yüzde 10 artış bekliyor

Dünya Turizm Yazarları ve Gazetecileri Federasyonu, Antalya Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret etti. FİJET Başkanı Tijani Hattat, Türk turizminde gelecek sezon yüzde 10 artış öngördüklerini söyledi

Giriş Tarihi: 25.3.2013
Yönetim Kurulu ve Ülke Direktörleri Çalışma Toplantısı için Tekirova'da bulunan Amara Dolce Vita Luxury Hotel'de bir araya gelen Dünya Turizm Yazarları ve Gazetecileri Federasyonu (FIJET), üyeleri Antalya Gazeteciler Cemiyeti'ni (AGC) ziyaret etti. AGC Başkan Yardımcısı Şennur Erdoğan'ın ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarete Burdur İl Turizm ve Kültür Müdürü Mehmet Tanır ve Türkiye Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği Başkanı Ertan Sandıkçıoğlu da katıldı. Antalya ve Burdur'un tarihi ve doğal zenginliklerinin federasyon üyelerine tanıtılması ile başlayan toplantıda söz alan FİJET Başkanı Tijani Hattat, federasyonun bine yakın üyesi bulunduğunu ve turistik bölgelerin tanıtımına katkı sağladıklarını ifade etti. Kar amaçlayan bir kuruluş olduklarına dikkat çeken Hattat, "Bir arada olmamızın amaçlarından biri de dünyanın ve doğanın daha iyi olmasını sağlamak. Bunları başarabilmek için turizmi bir araç olarak kullanıyoruz" dedi.

CEZBEDİCİ DESTİNASYON

Türkiye'nin her yıl 33 milyon turist ağırladığını hatırlatan Hattat, "Önümüzdeki yıl bu sayıda yüzde 10 artış bekliyoruz. Bu çok ilginç sayılabilecek bir şey değil çünkü tarihi ve doğal güzellikleri ile turisti cezbeden bir destinasyon. Pek çok ülkede olduğu gibi Türkiye'de de bazı turizm sorunları söz konusu. Hızlı büyümeye bağlı sorunlarımız var. Bu kadar çok turistin gelmesi fiyatların biraz daha inmesine neden olabiliyor. Fiyatların etkilenmiş olmasına rağmen turizmdeki hizmet sektörü bundan etkilenmemiş durumda ve hizmet tam tersi yönde gelişmeye devam ediyor" dedi.

SİPSİ ÜFLEMEYE ÇALIŞTI

Toplantının sonunda FİJET Başkanı Hattat'a Burdur'un yöresel müzik aletlerinden biri olan sipsi armağan eden Burdur İl Turizm ve Kültür Müdürü Mehmet Tanır, başkandan sipsiyi üflemesini istedi. Tanır'ı kırmayan Hattat'ın sipsi üflemeye çalışması ilginç bir görüntü oluşturdu. Heyet Kaleiçi'ni gezerek, tarihi yerleri de ziyaret etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünya turizm yazarları yüzde 10 artış bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN