Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ertuğrul Günay'ın Antalya aşkı sürüyor

Kültür ve Turizm eski Bakanı Ertuğrul Günay, Antalya ziyaretlerinde çektiği fotoğraflar ve görüşlerini twitter üzerinden 23 bin takipçisiyle paylaşıyor

Giriş Tarihi: 26.3.2013
Kültür ve Turizm eski Bakanı Ertuğrul Günay'ın Antalya aşkı sürüyor. Antalya'yla bağını kopartmayan Günay, Antalya ziyaretlerinde çektiği fotoğraflar ve görüşlerini twitter üzerinden 23 bin takipçisiyle paylaşıyor. Günay'ın internet aracılığıyla vitrine çıkarttığı son değer ise Kyenai oldu.

ÇINLAYAN KAYALAR

Yavı Köyü'nün üzerinde bulunan sarp kayalıklarda bulunan Kyaenai, rüzgarın buradaki kayalara çarparak çınlaması nedeniyle, 'çınlayan kayalar' olarak da anılıyor. Tarihi milattan önce 4'üncü yüzyıla kadar uzanan Kyaenai, Lykia bölgesinde en çok lahit görülen şehir niteliğinde olduğundan buraya lahitler kenti olarak da biliniyor.

KYNEAİ TANITIMI

Toros eteklerine tırmanarak, Kaş yakınlarında bulunan bir antik Likya kenti olan Kyneai'de lahitleri fotoğraflayan Günay, bu fotoğrafları "Doğada tek başına; zamana ve insanların saldırganlığına direniyor", "Kyenai'deki lahitler bütün tahribata karşın ayakta ve çok etkileyici" ve "Tiyatro, nekropol ve bütünüyle doğa müthiş" notlarıyla internetteki takipçileriyle paylaştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ertuğrul Günay'ın Antalya aşkı sürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN