Köy muhtarlarının 'kardeşlik' projesi

Van Erciş'ten Alanya'ya gelen 21 köy muhtarı, 'Doğu-Batı Kardeşliği Projesi' kapsamında 3 gün boyunca ağırlandı. Muhtarlar, barış ve kardeşlik mesaj verdi

Giriş Tarihi: 26.3.2013
Van'ın Erciş ilçesinden Alanya'ya gelen 21 köy muhtarı, 'Doğu-Batı Kardeşliği Projesi' kapsamında 3 gün boyunca ağılandı. Özel Ufuk Eğitim Kurumları'nın gerçekleştirdiği, Alanya ve Erciş Kaymakamlığı'nın da desteklediği proje kapsamında Erciş'ten gelen 21 köy muhtarı, Alanya'daki köy muhtarlarınca 3 gün misafir edildi.

AFETLER KUCAKLAŞTIRIYOR

Alanya Öğretmenevinde gerçekleşen toplantıda konuşan Alanya Kaymakamı Erhan Özdemir, afetlerin, musibetlerin toplumun fertlerini bir araya getiren, birleştiren, kucaklaştıran, bir süreç olduğunu söyledi. Özdemir, Türkiye'yi parçalayıp yutmak isteyen, beraberliği istemeyen emperyalist güçler olduğunu ifade etti.

ANLAMLI MESAJLAR VERDİLER

Erciş Köy Muhtarları Derneği Başkanı Yahya İnan ise Alanya'da meslektaşlarının gösterdiği misafirperverlikten memnun kaldıklarını dile getirdi. İnan, "Hepimiz aynı ülkenin insanıyız. Ayrılamaz, bölünemez bir bütünlüğümüz var" diye konuştu. Alanya Köy Muhtarları Derneği Başkanı Mehmet Kurt da hiç kimseye ayrı davranılmadığını belirterek, «Biz hiçbir zaman Kürt kardeşlerimizi atmadık, atmayacağız. Kürt kardeşlerimizi de terör örgütü ile bir tutmuyoruz. Kardeşlerimizi seviyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Köy muhtarlarının 'kardeşlik' projesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN