Rusya'ya 'bakan' çok

Giriş Tarihi: 26.3.2013

AKTOB Başkanı Sururi Çorabatır, Rusya'da rekabetin arttığını belirterek, "Farklı ülkelerden 20'ye yakın turizm bakanı ya da yardımcısı fuarlara katıldı. Bu Rusya'ya verdikleri önemi gösteriyor" dedi

Avrupa'da ekonomik sıkıntı nedeniyle talebin düşmesiyle, Rusya pazarı turizm destinasyonları için daha da önemli bir hale geldi. Bu durum, Rusya pazarında zirvede olan Antalya için rekabetin de kızışacağı anlamına geliyor. Konuyla ilgili konuşan Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Sururi Çorabatır, Rusya pazarında rekabetin kızıştığını belirterek, Rusya'da Mart ayında gerçekleşen Intour ve MITT fuarlarında bunun daha da hissedildiğini söyledi.

20 ÜLKEDEN BAKAN

Her iki fuara da farklı ülkelerden 20'ye yakın turizm bakan ve yardımcılarının katıldığını vurgulayan Çorabatır, "Ülkeler, harcama gücü yüksek bir pazar olarak gördükleri Rusya'ya önem veriyorlar. Ülkeler, Rusya'da talebi arttırmaya çalışıyor" dedi. İspanya ve Yunanistan'ın Rusya pazarında 1 milyon turist sayısına yaklaştığını ifade eden Çorabatır, "Önceki yıllara oranla çok daha yüksek bir rekabet var" dedi. Sururi Çorabatır, yurtdışına çıkan Rus sayısının 15 milyona ulaştığını ve bu sayının her yıl daha da büyüdüğüne dikkat çekti. Antalya'nın Rusya pazarında zirvede olduğunu hatırlatan Çorabatır, "Önümüzdeki dönemde de eskisi gibi çift haneli olmasa da tek haneli büyümeler bekliyoruz. Rusya'daki pazar payımızı korumak için çalışmalarımızı sürdürmeliyiz" dedi.

BAKAN ÇELİK DE MOSKOVA'DAYDI
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik de 16-19 Mart'ta düzenlenen Intour Turizm Fuarı'na katılmıştı. Bakan Çelik, Rusya Federasyonu Kültür Bakanı Vladimir Medinski ve Turizm Federal Ajansı Başkanı Alexander Radkov ile de fuarda görüşmeler yapmıştı. 20-23 Mart tarihleri arasında gerçekleşen MITT Fuarı'nda ise Türkiye'yi Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı temsil etmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rusya'ya 'bakan' çok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN