Antalya hızlı tren için 1 milyon imza toplasın

Başbakan Erdoğan'ın, hızlı tren müjdesi verdiği iller arasında Antalya'nın olmamasına ATSO Başkanı Budak, 'Müjde bekliyoruz. Gerekirse 1 milyon imza toplayalım' dedi

Giriş Tarihi: 27.3.2013
Antalya Sanayi ve Ticaret Sanayi Odası (ATSO) Mart ayı meclis toplantısına Antalya'nın hızlı tren talebi damgasını vurdu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Eskişehir'de Konya-Eskişehir hızlı tren hattının açılışını yaptığını hatırlatan ATSO Başkanı Çetin Osman Budak, burada Bursa, İstanbul, Sivas, hatta Gaziantep bağlantılarının da müjdesini verdiğini ancak Antalya adının anılmadığını hatırlattı.

1 MİLYON İMZA TOPLAYALIM

Antalya'nın da bu müjdeyi beklediğini vurgulayan Başkan Budak, "2016 yılında bu hızlı tren Antalya'ya da gelmelidir. Aslında biraz çaba gösterilse gelecek yıl Afyonkarahisar'a getirilebilir. 2016'da da Antalya ulaşır. 2023 deniyor, ama 2023 geç olacaktır. Bu nedenle gerekirse Antalya'dan bir milyon imza toplayıp hızlı treni talep edelim" diye konuştu.

BÜYÜK DEĞİŞİM

EXPO 2016'yla ilgili 1 milyar liralık yatırım müjdesi verilmesine de değinen ATSO Başkanı Budak, "Bizim beklentilerimiz çevre yoluyla sınırlı değil. Biz Antalya'da çok daha büyük bir değişim istiyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya hızlı tren için 1 milyon imza toplasın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN