Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İsrail pazarına güneş doğdu

İsrail ile Türkiye arasındaki politik gerilime, 'özür' molası verilmesi, turizmciyi umutlandırdı. Beklenti turist sayısını ikiye katlamak

Giriş Tarihi: 28.3.2013
Antalya'ya gelen İsrailli turist sayısının yıllık 330 binden 27 bin seviyesine düşmesine neden olan politik gerilime, "özür" molası verilmesi, turizmcileri umutlandırdı. İsrail'de tur operatörlerinin, özür sonrası Türk tarafının tepkisinin izlendiği öğrenildi. Turizmcilerin beklentisi, İsrailli turist sayısının yaz sezonunda en azından ikiye katlanması. Belmondo Travel Yönetim Kurulu Üyesi Koray Turan, yeni gelişmelerin İsrail'de çok olumlu karşılandığını söyledi. Yaz için tur operatörlerinin uçak arttırımı planladığını ifade eden Turan, "Üç yıldır beklenen gelişme gerçekleşti. Ancak şu an için karşılıklı reaksiyonları bekliyorlar. Soru işaretleri sürüyor. Olumlu gelişmeler devam ederse kapasite arttırımına gidilecektir" diye konuştu.

YUNANİSTAN'I BEĞENMEDİLER

Diplomatik krizin ardından 330 bini Antalya'ya olmak üzere Türkiye'ye gelen yaklaşık 500 bin İsrailli turistin, ağırlıklı olarak Yunanistan ve Güney Kıbrıs'ı tatil için tercih etmeye başladıklarını hatırlatan Koray Turan, "Ancak bu iki destinasyonda da İsrailli turistler bekledikleri hizmet ve kaliteyi bulamadı" dedi.

İSRAİL'DEN GİZLİ DENETİM
İsrail tur operatörlerinin Antalya reklam çalışmalarına başlamayı düşündüklerini ifade eden Turan, "Ayrıca İsrail'den bir de medya ekibi göndermek istiyorlar. Antalya'da İsraillilere karşı bakış açısını görmek istiyorlar. İsrail pazarı için önemli bir döneme gidiyoruz. İsrail pazarı gerekli çalışmalar yapılırsa, yeniden yüksek sayılara ulaşır. İlk yıl için ise yaz döneminde İsrailli turist sayısı ikiye katlanır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İsrail pazarına güneş doğdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN