Türkiye'nin en iyi haber sitesi

1919 Ruhu canlandı

Gazipaşa Karatepe Köyü İlköğretim Okulu'nun çıkardığı "1919 Ruhu" adlı okul gazetesine, Antalya'dan destek verildi

Giriş Tarihi: 29.3.2013
Gazipaşa'ya bağlı Karatepe Köyü İlköğretim Okulu'nun çıkardığı "1919 Ruhu" adlı okul gazetesi, Antalya Milli Eğitim Müdürü ve basın kuruluşlarının dikkatini çekti. Maddi sıkıntılar nedeniyle gazetenin baskısına ara veren okula destek olmak için yola çıkan aralarında Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni'nin de bulunduğu heyet, gazetenin yaşaması için maddi destek sağladı.

OKULDA ÖNEMLİ KONUKLAR
Okul yönetiminin desteği ile Sosyal Bilgiler Öğretmeni Hatice Gültekin önderliğinde aylık gazete çıkaran Karatepe İlköğretim Okulu'nu Antalya Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, AÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilal Arık, Basın Yayın Enformasyon İl Müdürü Esen Diler ve Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mevlüt Yeni ziyaret etti. Gazipaşa Kaymakamı Muhittin Pamuk, Ak Parti İlçe Başkanı Bahattin Akşit, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aktaş, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Doğan ve okul yönetimi ilçeye gelen ziyaretçileri kapıda karşıladı. Karşılarında ziyaretçileri görünce şaşıran öğrencilere İl Milli Eğitim Müdürü kendini ve beraberindekileri tanıttı. İlçenin en uzak köylerinden biri olan Karatepe'de bir grup öğrenci ve öğretmenin çıkardığı okul gazetesiyle isimlerini Türkiye'ye duyurduklarını belirten Milli Eğitim Müdürü Gülay, ziyaret sebeplerinin okul yönetimine ve öğrencilere destek olmak olduğunu söyledi. Gazetenin yaşaması için üzerlerine düşen görevleri yapmaya hazır olduklarını belirten Gülay, "Uzak bir köyde görev yapıyorsunuz ama Antalya'da bu okulun başarılarını biz duyduk. Bir öğretmenin, bir müdürün çocuklar üzerindeki etkisini gösterdiniz. Çıkardığını bu gazete bu köydeki çocuklarımızın başarısını yansıtıyor. Bunun üzerin hepimiz bugün buraya gelip desteklerimizi sunmak istedik" dedi.

HEYECAN VERİCİ
AGC Başkanı ve Sabah Akdeniz Temsilcisi Mevlüt Yeni, okul yönetimine yalnız olmadıklarını söyledi. Gazipaşa'nın bir köy okulunda okul gazetesi çıkarıldığını ilk duyduğunda çok heyecanlandığını belirten Yeni, "Ben de Alanya'nın dağ köylerinin birinde doğmuş ve oralardan bu günlere gelmiş bir kişiyim.
Sizlere destek olmaya hazırız. Bunun için geldik. Bizi bu köye taşıyan bir yayın organı oldu. Bu basının gücüdür" dedi. Yeni gazetenin baskı işlerini üstlenmeye de hazır olduklarını bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
1919 Ruhu canlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN