Üniversiteye hayırsever anaokulu

Giriş Tarihi: 31.3.2013
Akdeniz Üniversitesi kampüsü içinde Yenigün Reçelleri Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Alpagot tarafından 5 derslikli olarak yaptırılacak anaokulu için temel atma töreni düzenlendi. Mahmut Alpagot'un annesi Mürüvvet Alpagot'un adını taşıyacak anaokulu, üniversitenin Uncalı kapısı yanındaki Siteler Mahallesi tarafında yapılacak. Törene Vali Ahmet Altıparmak, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe, Konyaaltı Kaymakamı Bayram Yılmaz'la birlikte okula adını verecek Mürüvvet Alpagot, eşi Necmettin Alpagot'la ile oğulları Mahmut Alpagot katıldı.

İLK HARÇ ATILDI
Akdeniz Üniversitesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan ve kampüs içinde üç yeni eğitim kurulu için 21 bin metrekarelik alanının tahsisini içeren protokolün ilk ayağının startı, Mürüvvet Alpagot Anaokulu ile yapıldı. İlk harcı protokolün el birliğiyle koyulan okulun yeni eğitim ve öğretim yılına yetiştirilmesi planlanıyor.

YENİGÜN'ÜN HAYRI

Hayırsever Alpagot ailesi, Antalya'nın en eski kuruluşlarından 1914 yılında kurulan Yenigün Reçellerinin sahibi olmalarıyla tanınıyor. Yenigün, bugün reçel, lokum, meyve çayları, keçiboynuzu pekmezi ve turşu üretimiyle bir geleneğin simgesi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üniversiteye hayırsever anaokulu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN