Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kumluca ve Çetinkaya 'Sokrates Ödülü' adayı

Avrupa İş Konseyi (EBA) tarafından 'En İyi Belediye Başkanı' ve 'En İyi Şehir' alanlarında verilen Sokrates ödüllerine, Kumluca Belediyesi ve Başkanı Hüsamettin Çetinkaya aday gösterildi

Giriş Tarihi: 2.4.2013
Avrupa İş Konseyi (EBA) tarafından "En İyi Belediye Başkanı" ve "En İyi Şehir" alanlarında verilen Sokrates ödüllerine, Kumluca Belediyesi ve Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya aday gösterildi. EBA Uluslararası İlişkiler Müdürü Maryna Leontyeva tarafından Belediye Başkanı Çetinkaya'ya gönderilen mektupta, Avrupa İş Topluluğu'nun analitik merkezleri tarafından 2012-2013 Sokrates ödüllerine aday gösterildiği bildirildi. Çetinkaya, Kumluca'nın en iyi şehir, kendisinin de en iyi belediye başkanı olarak aday gösterilmesinden dolayı mutluluk ve gurur duyduğunu söyledi. Avrupa'nın bağımsız sivil toplum örgütlerince böyle bir ödüle aday gösterilmenin altında Kumluca'nın son yıllardaki gelişmesinin yattığını, bunda ilçe halkının rolünün büyük olduğunu dile getiren Çetinkaya, Kumluca'nın adının uluslararası platformlarda telaffuz edilmesinin kendisini çok mutlu ettiğini belirtti.

İLÇENİN STATÜSÜ ETKİLENİR
Çetinkaya şöyle konuştu: "Sokrates ödülü, dünyadaki 16 ülkenin etkili kamu organizasyonları tarafından desteklenen Avrupa İş Dünyası Asamblesi, Sokrates aday komitesince verilmektedir. Bu ödülün alınması durumunda şehrimizin statüsünün önemli derecede etkileneceğine, şehrimizin ve bölgemizin uluslararası platformda tanınmasına önemli katkı sağlayacağına inanıyorum. Böyle bir güzelliğin Kumlucamız için hayırlı olmasını temenni ediyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kumluca ve Çetinkaya 'Sokrates Ödülü' adayı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN