Başkan konuk törenle anıldı

Antalyaspor'un kurucusu ve ilk başkanı dün kabri başında ve kulüp binasında törenle anıldı. Atilla Konuk Ödülleri'nin ilki de Teknik Direktör Özdilek'e verildi

Giriş Tarihi: 3.4.2013
Antalyaspor'un kurucusu ve ilk başkanı Atilla Konuk, vefatının 4. yılında dün 2 ayrı törenle anıldı. İlk tören sabah Andızlı Mezarlığı'ndaki Konuk ailesine ait kabristanda yapıldı. Eşi Aysal konuk, kızı Nadire Akıncıoğlu, damadı ve aynı zamanda MP Antalyaspor Başkanı olan Hasan Akıncıoğlu, torunu Hasan Cahit Akıncıoğlu, eski başkanlardan Hasan Subaşı, Özcan Kırmızıoğlu ve Dündar Uluğkay, yönetici Emin Altıner, Amigo Ali Dayı (Çınardere), kırmızı-beyazlı takımın ilk futbolcularından Öner Gülyanar, Konuk ailesinin yakınları ile kulüp çalışanları, 07 Gençlik'in ilk kurucuları katıldı. Konuk'un kabri başında fatiha okundu.

İLK ÖDÜL ÖZDİLEK'E
İkinci tören öğleden sonra Antalyaspor Hasan Subaşı Tesisleri'nde gerçekleştirildi. Buradaki törene, sabah antrenmanda oldukları için Andızlı'daki anmaya gelemeyen teknik Direktör Mehmet Özdilek, yardımcıları ve futbolcular da katıldı. İlk konuşmayı, Atilla Konuk'un eşi Aysel Konuk yaptı. Eşinin hatıralarını anlatan Aysel Konuk, Antalyaspor'u kurarken "Kulübü kurmak değil, onu yaşatmak önemli" dediğini dile getirdi. Atilla Konuk Ödülleri'nin ilki de Antalyaspor'da 5. sezonunu geçiren Teknik Direktör Mehmet Özdilek'e verildi. Özdilek'e plaketini, Atilla Konuk'un eşi Aysel Konuk verdi.

ATİLLA KONUK ADALETİ

Eski Başkanlardan Hasan Subaşı, Özcan Kırmızıoğlu ve Dündar Uluğkay da, Atilla Konuk ile ilgili hatıralarını anlattılar. Kırmızı-beyazlı takımın ilk profesyonel kadrosundaki futbolculardan Öner Gülyanar, Trabzonspor maçında kırmızı kart gördüğü için kendisine veriyen paraza cezasının tahsilinde yaşanan yanlışylıktan ve bu nedenle Atilla Konuk tarafından affedilerek maaşına yapılan zammı anlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan konuk törenle anıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN