'Argo ve Küfre Hayır'

Burdur Yahya Kemal Beyatlı İlkokulu'nda küfür ve argo kelimelerin en aza indirilmesi için kampanya başlatıldı. Öğrenciler ve veliler büyük destek verdi

Giriş Tarihi: 4.4.2013
Burdur Yahya Kemal Beyatlı İlkokulu tarafından küfür ve argo kelimelerin kullanımının en aza indirilmesi amacıyla 'Argo ve Küfre Hayır' kampanyası başlatıldı. Kampanyanın tanıtımı amacıyla okulun bahçesinde düzenlenen programda öğrenciler, 'Kalbi temiz olanın, dili de temiz olur' yazılı pankartın altında toplandı. Kampanyayla ilgili dövizler taşıyan öğrenciler, 'Argo ve küfre hayır' diye slogan attı.

YANGINLAŞIYOR

Okulun sınıf öğretmenlerinden Cemil Cahit Yıldıran, toplumun her kesiminde argo ve küfürlü sözcüklerin kullanımının yaygınlaştığını söyledi. Öğretmenler, sınıf temsilcileri ve okul yönetimi ile kampanya düzenlemeye karar verdiklerini anlatan Yıldıran, "Okullarda ve çevrede argo ve küfrü tamamen bitirmek gibi bir amacımız yok. Amacımız bu konuya dikkati çekmek, bir farkındalık yaratmak. Argo ve küfrün bizleri rahatsız ettiğini, kalp kırdığını ve zarar verdiğini göstermek istedik" dedi.Okulun 6. sınıf öğrencisi Enis Gürdan da argo ve küfrün son zamanlarda özellikle televizyon programlarında kullanıldığını söyledi. Havva Nur Kaya isimli öğrenci ise toplumda güzel konuşan bir gençlik oluşturulması gerektiğini, bazen 'şaka niyetine' kullanılan argo ve küfürlü kelimelerin de azaltılması gerektiğini dile getirdi.

HALK DESTEK VERDİ

Etkinlikte ilkokul öğrencisi Erim Şenyurt, küfür ve argoya karşı yazdığı rap türünde şarkıyı seslendirdi. Öğrenciler şarkı eşliğinde 'argo ve küfre' hayır sloganları attı. Cumhuriyet Caddesi'nde yürüyüş düzenlendi ve kurulan stantta vatandaşlara bilgilendirici broşür dağıtıldı. Yürüyüşe, vatandaşlar da alkışlarla destek verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Argo ve Küfre Hayır'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN