Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ATSO 131 yaşında

Giriş Tarihi: 4.4.2013

ATSO'nun 131'inci kuruluş yılı törenle kutlandı. Başkan Çetin Osman Budak, ATSO'nun ve Antalyalıların hükümetten yıldönümünde en büyük taleplerinin hızlı tren olduğunu söyledi

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nın (ATSO) 131'inci kuruluş yıldönümü kutlandı. Tören, Yaşam Akademi Derneği Korosu'nun izleyenleri duygulandıran gösterisi ile başladı. Burdur türküleri söylenirken Sedat Peker, Faruk Sayın, Halil Ersoy gibi Burdurlu olan ATSO üyeleri de sahneye çıkarak, türkülere eşlik etti. Gösterinin sonunda ise ATSO Başkanı Budak ile ATSO Meclis Başkanı Ali Rıza Akıncı, Meclis Başkan Yardımcıları Ali Bahar ve Yeliz Gül Ege de sahneye çıkarak engelli gençlerle birlikte bateri çaldı. Budak, ATSO'nun Türkiye'nin en eski, en büyük, en kurumsallaşmış odalarından biri olduğunu vurgulayarak, "Odamız, tarihi boyunca hem Türkiye'ye hem de Antalya'nın kalkınmasına katkı sağlamaya devam ediyor. 131 yıl boyunca Antalya'nın ticaretinde, ekonomisinde ATSO'nun olmadığı çok az konu vardır. Bu şehre elektrik gelmesinde de, yol gelmesinde de, doğal gaz gelmesinde de bizim Odamızın önemli katkıları bulunuyor. Kepez elektriğin kuruluşundan, Altın Portakal'a kadar hemen hemen her faaliyete ATSO katkı koymuştur. Bugün de Antalya'da 20 civarında kuruluşta temsilimiz, görevimiz veya ortaklığımız bulunmaktadır" diye konuştu.

HIZLI TREN

ATSO Başkanı Budak, kuruluş yıldönümünde hükümetten ATSO olarak taleplerinin ise hızlı tren olduğunu vurguladı. Antalya için hızlı trenin 2023 yılında gelmesinin geç olduğunu ifade eden Budak, "2016'da hızlı tren Antalya'yı Anadolu'yla buluştursun. Diyoruz ki, EXPO'ya hızlı trenle gelin" dedi. "Hızlı tren için 1 milyon imza toplayalım" görüşünü yineleyen Başkan Budak, "Bu imzaya Burdur, Isparta'da katılsın. Bir milyon imza toplarsak Hükümet de harekete geçer, bu hızlı trene sahip çıkabilecek yerli ve yabancı sermaye de harekete geçer. Antalya'nın üzerindeki bu ölü toprağını atması, bu konuyu partiler üstü bir konu olarak ele alması ve birlik içinde olması gerekir" diye konuştu.

BOYDAK'TAN MESAJ

Törene, Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mustafa Boydak da katıldı. Kısa bir konuşma yapan Boydak, Antalya'nın Türkiye'nin en önemli illerinden biri olduğunu belirterek, "Yurtdışında bazen Türkiye çok bilinmez ama Antalya'yı çok iyi tanıyorlar" dedi. Boydak, "Antalya, alt yapısıyla EXPO'ya en hazır kentlerden bir tanesi. Başka illere göre bu konuda çok daha şanslı" dedi.

PLAKET TÖRENİ
Törende ATSO'ya en eski kayıtlı faal üyeler olan Mehmet Şencan, Hüseyin Avşaroğlu, Mehmet Çetintaş, Hüseyin Şafak, Mehmet Ata'ya plaket verildi. Törende ayrıca ATSO'da 7 dönem ve üzeri meclis üyesi olarak görev yapan Bahattin Peker, Enver Ak, Memduh Öz, Mehmet Tatoğlu, Metin Çakallıklı, Metin Kasapoğlu, Ünsal Berberoğlu, Vucudi Özen'in şahsına yada yakınlarına plaket veril

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ATSO 131 yaşında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN