Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hadrianus Kapısı nefes aldı

Giriş Tarihi: 4.4.2013

SABAH Akdeniz'in Hadrianus Kapısı'nın arkasındaki moloz yığınının yıllardır kaldırılmadığı hakkındaki haberi ses getirdi. Molozlar 3 günde temizlendi

Bilim adamlarının en küçük ayrıntısına kadar orijinal haline getirmeye çalıştığı Hadrianus Kapısı'nın arkasındaki moloz yığınının yıllardır kaldırılmadığı yönünde SABAH Akdeniz'de yayınlanan haber ses getirdi. Surlara çok yakın olduğu ve kötü bir görünüm yarattığı gerekçesiyle Anıtlar Kurulu kararıyla Büyükşehir Belediyesi'nin yıktırdığı işyerlerinden arta kalan molozlar, bölgenin tarihi dokusuna uymayan görüntü kirliliği yaratıyordu.

3 GÜNDE TEMİZLENDİ
Yaşanan durumun SABAH Akdeniz'de yayınlanması üzerine, işyeri sahibi molozları hemen kaldırttı. İçine araç giremediği için molozlar işçiler tarafından 3 günde temizlendi. Harabe görüntü, yerini daha güzel bir görünüme bıraktı. Bu vaziyetten yıllardır şikayet ettiklerini ama bir sonuca vara- madıklarını belirten çevre esnafı, yerel basında da birçok kez yazılmasına rağmen çirkin görüntüye maruz kaldıklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hadrianus Kapısı nefes aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN