Türkiye'nin en iyi haber sitesi

70 ülkenin STK'ları yayalar için yürüdü

Giriş Tarihi: 6.4.2013

Antalya'ya toplantı için gelen 70 ülkenin yaya güvenliği ile ilgili STK temsilcileri Konyaaltı caddesinde buluşarak yayalar için yürüyüş yaptı

Antalya'da devam eden Karayolu Güvenliği Sivil Toplum Kuruluşları Küresel Ortaklığı 3'ncü Küresel Toplantısı kapsamında, 70 ayrı ülkeden gelen sivil toplum kurumu (STK) temsilcileri, Antalya Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam ile birlikte Konyaaltı Caddesi'nde yürüyüş yaptı.

YAYA ÖNCELİKLİ CADDE

Atatürk Parkı meydanında toplanan grup, ellerinde taşıdıkları pankartlarla bir süre yürüyüş yaptı. Türkiye'nin ilk yaya öncelikli caddesi olma özelliği taşıyan yolda yürüyüş yapan yabancı konuklar, şehirlerin, araçlara değil, yayalara ait olduğuna dikkat çekmeyi amaçladı. Gruba destek veren Sağlam, yürüyüş yapan grubun dünyada trafik kazalarından etkilenen ve yaya güvenliğiyle ilgilenen STK'lardan oluştuğunu ifade etti.

KAZALARDAN ETKİLENMİŞ DELEGELER
Karayolu Güenliği Sivil Toplum Kuruluşları Küresel Ortaklığı toplantısı için Antalya'ya gelen trafik kazalarından etkilenenlerin kurduğu STK'ların temsilcileri yaya önceliğine dikkat çekti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
70 ülkenin STK'ları yayalar için yürüdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN