Budapeşte'den AÜ'ye ödül var

AÜ, aldığı ödüllere bir yenisini daha ekledi. Rektör Kurtcephe, Budapeşte'de Avrupa Konseyi Kalite Etiketi ödülünü aldı

Giriş Tarihi: 6.4.2013
Avrupa Konseyi Kalite Etiketi'ni almaya hak kazanan, Akdeniz Üniversitesi Avrupa Akdeniz Gençlik Merkezi'ne kalite belgesi ve ödülü, Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de bulunan Avrupa Gençlik Merkezi'nde düzenlenen törenle verildi. Törene, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe, Rektör Danışmanı ve Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Prof. Dr. Burhan Özkan ile Avrupa Akdeniz Gençlik Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Doç. Dr. Nurdan Akıner katıldı.

ÖDÜLLER TESADÜF DEĞİL
Akdeniz Üniversitesi'nin kalite belgesi ve ödülünü alan Rektör Kurtcephe, üniversitenin kazandığı diğer ödüller gibi bu ödülün de bir tesadüf olmadığını vurgulayarak, Akdeniz Üniversitesi'nin geleceğe yön verecek 46 bin öğrencisiyle; genç, dinamik, dünya gündemine hâkim, çok kültürlü bir yapıya sahip olduğunu ve dünyanın farklı coğrafyalarından öğrenci profiliyle, adeta bir kültür atlası olduğunu aktardı.

MARKA ÜNİVERSİTE

Akdeniz Üniversitesi'nin bilimin her alanında başarılarla anılan marka bir üniversite olduğunu belirten Rektör Kurtcephe, "Akdeniz Üniversitesi bilim, sanat ve kültürde Türkiye'nin parlayan yıldızıdır. Üniversitemiz aldığı bu ödülle artık Avrupa Birliği'nde de Türkiye'yi başarıyla temsil edecek ve sonsuza dek parlamaya devam edecektir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Budapeşte'den AÜ'ye ödül var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN